pondělí 24. července 2017 Kristýna

Běžecké Grand Prix kralovali Maročan Marofit a Mrishová z Tanzanie

aktualizováno 11. 9. 2010 22:18

Praha - Maročan Múrad Marofit a Zakia Mrishová z Tanzanie vyhráli dnešní běžecký silniční závod Grand Prix v Praze na Staroměstském náměstí. Marofit byl na desetikilometrové trati v času 28:27 v cíli o dvě sekundy dříve než obhájce loňského vítězství Dickson Marwa z Tanzanie. Ten v cílové rovince porazil v dramatickém souboji Keňana Henryho Chirchira. Rekord závodu mužů drží Wilson Kiprotich z Keni, který trasu v roce 2008 proběhl v času 28:05.

Múrad Marofit

Mrishová dosáhla v o polovinu kratším závodu výkonu 15:41 a zaostala za rekordem trati Maďarky Aniko Kalovicsové z roku 2002 o 11 sekund. Druhá skončila Keňanka Hannah Wanjiru Gatheruová v těsném finiši před obhájkyní loňského vítězství Gladys Oterovou rovněž z Keni. Obě dosáhly času 15:58.

Nejlepší z českých běžkyň byla podle předpokladů Petra Kamínková, která doběhla v času 17:14 sedmá. Hned za ní skončila se ztrátou sedmi sekund Ivana Sekyrová. Nejrychlejším z tuzemských mužů byl na jedenáctém místě v času 30:18 Jan Kreisinger, který mimo jiné porazil i svého kouče Róberta Štefka, v cíli čtrnáctého. Mezi ně se ještě v času 30:56 vklínil Milan Kocourek.