Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 27. – 30. září 2017 Nová Scéna Národního Divadla a další místa v Praze

CS EN

420PEOPLE - Zavřeno

Nová scéna Národního divadla 29.09.2017 17.00 - 18.30

http://img.ceskatelevize.cz/specialy/zlatapraha/gfx/photos/program/large/425.jpg

Velký sál, Nová scéna
(volný vstup)

Premiéra tanečního filmu Closed předního norského televizního režiséra a producenta Steina-Rogera Bulla a slavného norského choreografa Jo Strømgrena a živé taneční vystoupení 420PEOPLE

Koncept je jednoduchý. Uzavřená místnost se čtyřmi tanečníky a světově proslulým violoncellistou. Filmoví tvůrci chtějí zdůraznit hudbu, jež je stejně důležitá jako vlastní tanec a obrazy.

Příběh se odehrává v kavárně, která může být kdekoliv na světě. Každé pondělí tam sice bývá zavřeno, ale pro jednu dámu a dva pány majitel otvírá. Při vzájemných setkáních jsou pravidelně zváni k jakémusi rituálu. V tento mimořádný den dovolil puntičkářský majitel přijít i hudebníkovi, který chce zkoušet svůj violoncellový koncert. Možná je to naposledy, může to být opravdu poslední schůzka. Nejistý umělec Václav, autoritářský řemeslník Gerard, socioložka Nataša, která hledá bezpečí, nemluvě o majiteli Joeovi, všichni jsou jeden druhým unaveni, a to zejména díky komplikovaným vztahům, které mezi nim ivládnou. Majitel ztrácí nad svými hosty kontrolu a setkání končí v naprostém chaosu ve chvíli, kdy Truls Mørk hraje svůj poslední tón. Maďarský skladatel Zoltán Kodály napsal svou Sonátu v roce 1915. Patří k nejvýznamnějším a také nejnáročnějším dílům pro sólové violoncello.

Hudba: Zoltán Kodály –Sonáta pro violoncello sólo, op. 8

Sólista: Truls Mørk

Tanečníci: Nataša Novotná, Václav Kuneš, Gerard van Dyck, Jo Strømgren

Kamera: Hallvard Bræin

Producent: Zuzana Svobodová

Produkční společnost: NordicStories

Koproducenti: Českátelevize, JSK, KAGE, 420PEOPLE

420PEOPLE

V roce 2008 spojila Natašu Novotnou a Václava Kuneše touha vybudovat v Praze svůj vlastní soubor současného tance. Tak vznikla značka 420PEOPLE. Z původní komorní myšlenky na realizaci několika představení ročně je dnes celoročně fungující provoz založený na kontinuitě tvůrčího úsilí.

Nedílnou součástí fungování souboru je spolupráce se světovými jmény choreografické scény, mezi něž jednoznačně patří Jiří Kylián, Crystal Pite, Ohad Naharin, Saburo Teshigawara, Shusaku Takeuchi, Ann Van den Broek, Michael Schumacher nebo Jo Strømgren, naposledy pak světově proslulý choreograf Sidi Larbi Cherkaoui, který právě pro tanečníky 420PEOPLE, členy vlastního souboru Eastman a festival TANEC PRAHA letos vytvořil choreografii Nomad.

V České republice 420PEOPLE spolupracují s kolegy / kolegyněmi napříč žánry,od herectví (David Prachař), po divadelní režii (Jan Nebeský), hudbu (OrchestrBerg, Filip Jelínek, Please the Trees, Jan Šikl, Dan Bárta) nebo módní design(Eva Brzáková, CHATTY, Josefina Bakošová, Olo Křížová).

Bohaté spektrum aktivit 420PEOPLE má společný cíl – ukázat, že současný tanec není jednolitým tvůrčím směrem, ani elitním uměním pro hrstku vyvolených, naopak jde o žánr, který má mnoho tváří a dokáže zasáhnout každého, bez ohledu na vzdělání, věk nebo fyzickou kondici.

Program večera:

• Small Hour – duet 420 PEOPLE, choreografie V. Kuneš

• Zavřeno – česká premiéra

• Diskuse s hosty (N. Novotná, V. Kuneš, Jo Strømgren, Stein-Roger Bull)

Uvádí: Jiří Vejvoda

Velký sál, Nová scéna, pátek 29. září, 17:00–18:30

Vstupenky: Vstupné zdarma. Rezervace vstupenek na emailové adrese: infogoldenprague@ceskatelevize.cz.

Přihlásit se

 *

 *

Zapomeli jste heslo?