Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha 27. – 30. září 2017 Nová Scéna Národního Divadla a další místa v Praze

CS EN

Průvodce festivalem

Komu by se chtělo do Cannes, když může jet do Prahy…

Milujete film, hudbu, tanec a divadlo, ale Cannes, Glastonbury ani Karlovy Vary Vám letos nezapadají do harmonogramu? Máme pro Vás řešení. Jeden z nejstarších, nejtradičnějších a nejprestižnějších evropských uměleckých festivalů, Zlatá Praha.

Nikde jinde neuvidíte pohromadě a v takovém množství ty nejlepší a nejnovější světové filmy z oblasti klasiky, současné hudby, jazzu a world music, záznamy a televizní zpracovaní oper, divadelních představení, baletů i představení moderního tance. Mnohé z nich navíc před jejich televizní premiérou. Přidáte-li k tomu prostředí Nové scény Národního divadla, sídla světově renomované Laterny magiky, která Zlatou Prahu od 27. do 30. září hostí, pak už je patrně rozhodnuto, že tento festival nemůžete opomenout.

Nebo ještě váháte? Tak co třeba pozvání na doprovodný program, který zahrnuje worskshopy, ukázky tanců i aktivity pro věkem malé, ale láskou k umění velké návštěvníky. Minulý rok se celá piazzetta Národního divadla vlnila v rytmu salsy a pokud jste se nevlnili s ní, máte letos co dohánět. Nebo snad preferujete dlouhé taneční večery a protančené noci?

Ještě pořád váháte, zda navštívit Prahu v posledních dnech babího léta, kdy je nejbarevnější a nejmagičtější? Neváhejte! Loni se českou metropolí kochala světová primabalerína Daria Klimentová i bratři Bubeníčkovi. A protože tamtamy se šíří rychle, letos si hlavní kulturní akci podzimu nenechají ujít takové hvězdy, jakými jsou Adam Plachetka či Štefan Margita.

Pokud vám tedy umění není cizí, nemůžete být koncem září jinde než na Nové scéně. Nezapomeňte, že Praha bude „Zlatá“ od 27. do 30. září 2017.

Přihlásit se

 *

 *

Zapomeli jste heslo?