Sametoví vrazi


Události, které se nám staly bezprostřední inspirací pro námět našeho filmu, mají časové ohraničení let 1990-1995. Jsou fascinující a strhující nejen objemem zla (nebo možná přesněji: úplnou absencí čehokoli, co souvisí s dobrem a vědomím hodnot), nýbrž i objemem banality, kterou prorůstá jako živel fantaskní grotesknost. A právě tím jsou osudy “orlických vrahů” v jejich autentické podobě tak dráždivé a inspirativní. Přírodní skutečnost je mnohorozměrná a ve své přirozené podstatě se vymyká kategoriím dobra a zla, kterými člověk přírodní děje poměřuje v nutkavém pokušení je pochopit.
-- Jiří Svoboda (režisér)

Distribuční film zpracovávající případ tzv. orlických vražd z 1. poloviny 90. let.

Formát: 35 mm
Stopáž: 137 minut

Premiéra v ČR: 27. ledna 2005

Novinky

28. 11. 2005Do neděle 18. prosince můžete soutěžit o tři dvojdisková DVD vydání filmu Sametoví vrazi.

24. 11. 2005Ve čtvrtek 24. listopadu proběhl v klubu MAT na Karlově náměstí, za účasti herců a tvůrců, křest DVD a VHS filmu režiséra Jiřího Svobody Sametoví vrazi.

Osmým kolem se soutěž o trička a knihy uzavřela. Děkujeme všem soutěžícím za věrnost a vítězům blahopřejeme.

Film Sametoví vrazi po pěti týdnech promítání v českých kinech překročil v návštěvnosti stotisícovou hranicidalší

4. 2. 2005 Po prvním týdnu promítání Sametových vrahů v českých kinech zhlédlo film celkem 31 498 diváků, což je první místo v žebříčku návštěvnosti týdne. Zisk ze vstupného pak za 7 dní činil u tohoto snímku 3 773 778 ,- Kč.

Chaty Přečtěte si záznamy chatů ČT s  tvůrci filmu, s Jiřím Svobodou, Alicí Bendovou-Veselou, Lucií Benešovou, Richardem Krajčem a Michalem Dlouhým.

další novinkydalší

Šéfdramaturg: Aleš Jurda Šéfproducent: Hana Bílá Architekt: Karel Vacek Kostýmy: Alena Schäferová Vedoucí výroby: Hana Bílá Hudba: Jiří Chlumecký Střih: Adam Dvořák Kamera: Martin Šácha Scénář a režie: Jiří Svoboda

Hrají: Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Richard Krajčo, Alice Veselá, Lucie Benešová, Dušan Urban, Pavel Řezníček, Luboš Veselý, Jan Vondráček, Dušan Škubal, Petr Motloch, Andrea Kulasová, Jiří Kodeš, Zuzana Kocúriková a další...

Producent:
Česká televize

Distributor:
Bonton film, a.s.

 
Kontakty:
Česká televize, Televizní studio Ostrava, Dvořákova 18, 728 20 Ostrava, tel.: 596201111, sametovivrazi@ceskatelevize.cz
Web: webmaster@ceskatelevize.cz