Pusinky

Tisk o nás

 

Marie Doležalová: Můj anděl pomáhá náhodám

(Gabriela Koulová, ČT+ | 14. 01. 2009)

V Pusinkách se vydala na dalekou cestu – jako filmová Iška se pustila na dobrodružný výlet, na jehož konci byl nový začátek, jako herečka se poprvé postavila před kameru. Objevování a poznávání světa po maturitě na ni čeká už letos.

PEKLO HEZKÉ, ČESKÉ

(Reflex 3/08, Petr Soukup | 17. 01. 2008)

Máte svou osobní představu pekla? Moje je docela jednoduchá - sedím v kině pevně připoutaný k židli, víčka mám (stejně jako Alex v Kubrickově Mechanickém pomeranči) pevně roztažená svorkami, abych nemohl zavřít oči, a na obří plátno mi kolem dokola promítají jen samé nové české filmy. (To byla ta optimističtější varianta pekla - v té horší mi z nich pouštějí jen smyčku vybraných scén, v nichž "hraje" Aňa Geislerová.)

Pusinky se teď sexuálně probudí i na DVD

(aktualne.cz, Irena Hejdová | 16. 10. 2007)

Půl roku po dubnové premiéře vychází na DVD nejpozoruhodnější český debut roku, Pusinky Karin Babinské.

Jak se natáčely Pusinky

(Style, Magdalena Nikodémová | 20. 09. 2007)

Před časem jste v kině mohli vidět příběh Išky, Karolíny a Venduly. Jak prožívaly natáčení filmu Pusinky jejich představitelky - Marie Doležalová, Sandra Nováková a Petra Nesvačilová?

GIRLS JUST WANNA HAVE FUN

(New York Post, V.A.Musetto | 16. 09. 2007)

September 16, 2007 -- IN Frank Capra's 1934 classic "It Happened One Night," hitchhiker Claudette Colbert famously hiked up her long shirt to score a ride. This being the 21st century, it takes more than a glimpse of stocking to do the same thing. So in the 2007 Czech coming-of-ager "Dolls," 19-year-old actress Marie Dolezalova must bare her bosom to stop a car.

Pusinky z Česka se líbí i kanadským důchodcům

(aktualne.cz, Irena Hejdová | 05. 09. 2007)

Montreal, Praha - Na právě skončený festival v Montrealu si našly cestu i české Pusinky, snímek Karin Babinské tu soutěžil v sekci debutů. Cenu za první film si nakonec neodnesl, ale získal si pozornost i dobré ohlasy.

Dolls

(Variety, Eddie Cockrell | 02. 09. 2007)

A coarse coming-of-ager from a country where that approach to the genre has garnered much coin in recent years, Czech drama "Dolls" goes where most Hollywood teen pics fear to tread in its close-to-explicit depiction of sexual awakening and late-teen horseplay. Awarded the Finale Plzen fest's main prize on the strength of debuting helmer Karin Babinska's impassioned approach to the material, pic will play fests but won't travel far theatrically.

Vybírám si filmy, které jdou na krev

(aktualne.cz, Irena Hejdová | 23. 08. 2007)

Už dlouho jsem si říkala, že bych s producentem Viktorem Schwarczem ráda udělala rozhovor. Osobně ho vůbec neznám, ale obdivuju jeho filmy a to, že je schopen je vydupat ze země. Na svém kontě má ceněné Divoké včely i Pusinky, které právě jedou soutěžit na festival do Montrealu. Natáčel nudistický film s Věrou Chytilovou i Discopříběh s Jaroslavem Soukupem. Podaří se mu nakonec natočit i Škvoreckého Zbabělce?

České holky razí na největší severoamerický festival

(aktualne.cz, Irena Hejdová | 19. 07. 2007)

Českému filmu se povedl další mimořádný úspěch. V únoru se úspěšně prezentoval v několika sekcích na festivalu Berlinale, kde měl český film skrze Menzelovu adaptaci Anglického krále zastoupení i v hlavní soutěži.

SÍLA A PECH HOLČIČEK

(Reflex 14/2007, Tomáš Baldýnský | 21. 05. 2007)

Rozhovor s režisérkou Karin Babinskou a scenáristkou Petrou Ušelovou.

Setkání na hranici

(A2 kulturní týdeník, Antonín Tesař | 04. 05. 2007)

Režijní debut Karin Babinské o trojici adolescentních dívek na cestě představuje bezpochyby nejdospělejší český film poslední doby. Poznání světa, jež může být klíčem k dospělosti, se tu děje skrze sexuální zkušenost, která je dosažením hranice vlastního těla a zároveň branou do těla jiného.

Pusinky slavily vítězství s plzeňským pivem

(Aktuálně.cz, Irena Hejdová | 30. 04. 2007)

Hlavní cenu, Zlatého ledňáčka pro nejlepší celovečerní film, si z dvacátého festivalu Finále odnesl snímek režisérky Karin Babinské Pusinky. Syrový příběh tří mladých kamarádek na cestě letním Českem porazil i komerční velehity, jakými byly Menzelova adaptace Anglického krále, Svěrákovy Vratné lahve i Vejdělkovi Účastníci zájezdu.

Žádné pusinky. Vagíny.

(Literární noviny, Ivo Bystřičan | 23. 04. 2007)

Celovečerní debut režisérky Karin Babinské Pusinky působí plakáty i trailerem jako další v řadě sladko-romanticko-komediálních Snowboarďáků, Rafťáků či Paniců pro teenagerskou cílovou skupinu. Pusinky to však zdaleka nejsou sladké a od naivity letních erotických příběhů chudě vykonstruovaných postav jsou na míle daleko. Nakonec o ty „pusinky“ už taky tolik nejde.

Odvážné palce

(Radio 1, 5. 4. 07 | 17. 04. 2007)

Tomáš Baldýnský a František Fuka o filmu Pusinky (MP3; 12,6 MB; 13:47)

Pusinky na ČT 24

(ČT 24 | 09. 04. 2007)

Film 2007

Premiere - recenze

(Premiere 04/2007, Šťastná Barbora | 05. 04. 2007)

Trio mladých dívek putuje po rozpálených českých okreskách, hledá lásku a dobrodružství a nachází sex, deziluzi a vlastní identitu. Holčičí prázdninová anti-idylka plná autentických dramat, drsných střetů a sympaticky neučesaných hrdinek dychtících po životě.

Rafťáci vzdejte to, přicházejí temné Pusinky

(Aktuálně.cz, Irena Hejdová | 05. 04. 2007)

Loni byla domácí kinematografie ve znamení teenagerů.

Filmpub - recenze

(filmpub.atlas.cz, Milada Hrušková | 05. 04. 2007)

Karolína, Vendula a Iška mají po škole, ale čekají je ještě poslední prázdniny, než je svět vrhne mezi dospělé. A tak si to léto chtějí užít. Naposledy a pořádně.

Podívej se na to vočima

(Lidové noviny, Darina Křivánková | 05. 04. 2007)

České teenagerské komedie posledních let byly lepší i úplně špatné, jedno ale měly společné: byly kompletně o ničem. V tomhle ohledu se Pusinky nebojí být jiné a kromě teenagerských hlášek a prvních sexuálních zkušeností přinášejí i kus něčeho opravdového.

Život není soulož s koláčem

(Lidové noviny, Darina Křivánková | 05. 04. 2007)

Rozhovor s režisérkou Karin Babinskou

FilmWeb - recenze

(FilmWeb, Stanislav Šulc | 05. 04. 2007)

Po chlapeckých Snowboarďácích, Expertech, Rafťácích či Panicích přichází první teenagerský film o děvčatech. Věk ústředních postav je však jediná spojnice s teenagerskou vlnou. Pusinky totiž mají do přihlouplé komedie velmi daleko.

Pusinky, drsnější Housata nové éry

(MF DNES, Mirka Spáčilová | 04. 04. 2007)

S Pusinkami se to má podobně jako s Kvaskou. V obou případech jde o celovečerní prvotiny režisérek, obě obsahují spoustu vaty a nemálo chyb.

Tři Pusinky vyrážejí na stop napříč Českem

(MF DNES, Mirka Spáčilová | 01. 04. 2007)

Přezdívá se jim Rafťáci v sukních, na rozdíl od klukovské komedie jsou však dívčí Pusinky drsnější, a to včetně humoru.

Recenze Františka Fuky

(FFFilm, František Fuka | 10. 03. 2007)

Tento český film obsahuje jednu zásadní "skrytou hrozbu". Když vám řeknu, že je o třech rozverných osmnáctiletých holkách, které se vykašlou na rodiče a vydávají se (ve vleku se čtrnáctiletým bráchou jedné z nich) na road trip, užívat si a balit kluky, pravděpodobně to ve většině z vás vzbudí dojem, že jde o něco podobného jako Panic je nanic nebo Rafťáci. Což je zásadní omyl!!!

Pusinky budou otevřené, drsné a nahé

(iDNES.cz, Veronika Koloušková | 06. 03. 2007)

Pusinky jsou nová česká teenagerovská prázdninová road movie. Jejími hrdiny nejsou jako doposud pubertální sexuchtiví kluci, nýbrž tři přidrzlé holky.

Pusinky nahotu zvládly

(Deník Šíp, VLADIMÍR WOHLHÖFNER | 01. 03. 2007)

Lesbický i jiný sex, nahota, násilí, kouření trávy, to vše obsahuje film Pusinky s podtitulem dívčí prázdninová road movie, která boří tabu, aneb Co dělají vaše děti, když se nedíváte. Vznik snímku provázely potíže, ale povedl se.

Pusinky

(Jaroslav Sedláček, Cinema 1/2007 | 29. 12. 2006)

Text článku

Pusinky k nakousnutí, nebo k zakousnutí?

(Věnceslava Dezortová, Biják 12/2006 | 24. 12. 2006)

Text článku 1/2
Text článku 2/2

Točí se… Pusinky

(Jan Dušek, Cinema 12/2006 | 01. 12. 2006)

Jmenují se Iška, Karolína a Vendula, mají po matuře, v hlavě plány na prázdniny a možná si ani neuvědomují, jak jsou pro český film přelomové. Protože čistě holčičí road movie a zároveň teenagerský film, kde by dívky nebyly jen „roštěnky pro zásun“ – to tu skutečně chybělo…

Sestřička z Ordinace: Miluje sex!

(Blesk, František Štibor | 16. 09. 2006)

Okouzlující dračice vtrhla do nových dílů seriálu Ordinace v růžové zahradě. Sandra Nováková (24) hraje postavu krásné zdravotní sestry Mirky, která osudy a vztahy mezi hrdiny seriálu pořádně zamíchá.

Holčičí svět očima Karin Babinské

(Týdeník Televize, zuz | 29. 08. 2006)

Ještě voní novotou právě dotočený film Karin Babinské Pusinky. V koprodukci s Českou televizí se natáčel během června a července v Brandýse nad Labem, na Podbořansku, Nechranické přehradě, Žatecku a Mostecku.

Pusinky vyrazily na cestu

(Právo, míš | 03. 08. 2006)

Jaké to je, když člověk sice dosáhne magické hranice plnoletosti, ale ještě pořád se mu navzdory tlakům okolí zatraceně nechce dospět, o tom točí svůj celovečerní hraný debut Pusinky režisérka Karin Babinská.

Pusinky čeká poslední klapka

(Blesk, Hana Höschlová | 21. 07. 2006)

„Je to o třech holkách, co se nedostaly na vysokou školu a rozhodně nechtějí skončit někde ve směnném provozu fast foodu,“ přibližuje děj Pusinek jedna z hlavních postav filmu Sandra Nováková.

Pusinky propagují Primeros

(Aktuálně.cz, Irena Hejdová | 20. 06. 2006)

Jak se točí mladé holky v třicetistupňovém vedru?

Převálcují holky mužské hrdiny?

(Deník Šíp, Milena Bohatová | 09. 06. 2006)

Od začátku týdne se pilně pracuje na novém českém filmu Pusinky, který se bude natáčet do konce července a premiéru by měl mít příští rok v dubnu…

"Kisses"

(indieWIRE, Jason Guerrasio | 07. 06. 2006)

Three recent high school graduates are on the verge of losing their adolescent freedom as they prepare to be thrust into the real world.

Pusinky si posvítí na Rafťáky

(MF DNES, Mirka Spáčilová | 06. 06. 2006)

Karin Babinská začíná točit dívčí road movie o třech maturantkách. Ve snímku si zahrají i Matěj Ruppert či Filip Blažek.

Pusinky začaly aneb sexy holky na cestě

(Aktuálně.cz | 06. 06. 2006)

Právě dnes padla první klapka k novému českému filmu Pusinky. Půjde o dívčí prázdninové road movie, slibuje režisérka Karin Babinská.

EN TEN TEENY

(Reflex 10/2006 | 09. 03. 2006)

(...) Přitom je zajímavé, že existuje česká teenagerovská komedie, která by se na problematiku letního zásunu ráda podívala z pohledu roštěnek, jenže které na rozdíl od těch ostatních se už delší čas nedaří vzniknout...

Pusinky se zasekly

(Večerník Praha | 01. 09. 2005)

Natáčení dívčí road movie Pusinky debutující režisérky Karin Babinské bylo stopnuto týden před první klapkou. Produkční společnost Negativ chce vyměnit kameramana, režisérka Babinská však na Martinu Doubovi trvá.

Pusinky vás dostanou

(Večerník Praha, Střední Čechy | 22. 07. 2005)

Záplava teenagerovských, vesměs však klukovských komedií, vyprovokovala režisérku Karin Babinskou k činu. V půlce srpna začne natáčet ryze dívčí road movie Pusinky.

Co se v létě zasadí

(Reflex 27/2005 | 07. 07. 2005)

(...) Dalším filmem s koproducentstvím ČT, u kterého léto hraje dokonce stěžejní roli, je projekt Pusinky scenáristky a režisérky Karin Babinské. V žánru road movie se odehrává příběh tří maturantek-kamarádek, jež vyrazí na letní výlet...

 
 
 
 

Domů Kontakty