pupendo Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší!
pupendo
O FILMU I HERCI I TVŮRCI I FOTKY I UKÁZKY I SOUNDTRACK I VYŠLO I V KINECH
PRODUCENTI

Total HelpArt T.H.A.

Total HelpArt T.H.A. založili v roce 1992 členové divadla Sklep:
Ondřej Trojan: filmový a televizní režisér (FAMU, obor režie, absolvoval v roce 1990), producent, herec;
Jiří Burda: ekonom, scenárista a dramaturg, divadelní režisér, herec;
Tomáš Hanák: herec, scenárista, textař a moderátor Radia Limonádový Joe.

Total HelpArt T.H.A. je společnost zabývající se výrobou a distribucí audiovizuálních děl, agenturním a produkčním servisem pro divadlo Sklep a organizační a obchodní činností zejména v oblasti kultury.

Total HelpArt T.H.A. se v nedávných letech producentsky i výrobně podílel na celovečerních filmech Jana Hřebejka PELÍŠKY a MUSÍME SI POMÁHAT a na celovečerním filmu Tomáše Vorla CESTA Z MĚSTA. Tyto tři filmy navštívily jen v českých kinech bezmála dva miliony diváků. Film MUSÍME SI POMÁHAT navíc slavil nemalé úspěchy v zahraničí, kde kromě nomonace na Oscara americkou filmovou Akademií a celé řady ocenění na mezinárodních filmových festivalech, pronikl do kinodistribuce prakticky po celém světě.

V roce 2002 Total HelpArt T.H.A. v koprodukci s Českou televizí vyráběl nový film režiséra Jana Hřebejka PUPENDO (kinopremiéra 27. března 2003) a v koprodukci s Barrandov Studiem, Českou televizí, Dor-filmem (Rakousko) a Alef filmem (Slovensko) VÝPRAVNÝ mezinárodní koprodukční film režiséra Ondřeje Trojan ŽELARY (kinopremiéra 4. září 2003). Oba projekty vznikají podle scénáře Petra Jarchovského a pro rok 2003 se připravují na premiérové uvedení. Total HelpArt se jako koproducent podílel i na filmu Juraje Nvoty KRUTÉ RADOSTI (ČR kinopremiéra v únoru 2003).
Pro rok 2003 Total HelpArt připravuje do realizace nový film autorské dvojice Petr Jarchovský - Jan Hřebejk HOREM PÁDEM.

Total HelpArt vyrobil celou řadu krátkometrážních hraných filmů:
Velbloudi jdou nocí tajůplnou (záznam speciálního představení divadla Sklep, režie O. Trojan, pro ČT 1992);
Mlýny (koncipovaný záznam speciálního představení divadla Sklep, režie O. Trojan, pro ČT 1993);
Historky od krbu (cyklus osmi filmových povídek, režie Tomáš Vorel, Zdeněk Tyc, Ondřej Trojan, Václav Koubek…, pro ČT 1994, 95);
Pumelice lesní moudrosti (silvestrovské leporelo divadla Sklep, režie O. Trojan, pro ČT 1997);
Multicár Movie Show (silvestrovský skečový film, režie O. Trojan, pro ČT 1998);
Wartburg Movie Show (silvestrovský skečový film, režie O.Trojan, pro ČT 1999).

Total HelpArt T.H.A. vyrobil též několik dokumentárních filmů (např. Totální velbloud Krištofa Trobáčka či Pražská 5 z Vídně do Akropole - dokument o divadelním, výtvarném a hudebním společenství Pražská 5, režie Petr Nikolaev), videoklipů (Vltava, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Ivan Hlas, Mňága a Žďorp, Divoké srdce …) a reklamních spotů...

© Česká televize & Total HelpArt T.H.A
English Press Partneři Kontakty Diskuse