pupendo Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší!
pupendo
O FILMU I HERCI I TVŮRCI I FOTKY I UKÁZKY I SOUNDTRACK I VYŠLO I V KINECH

PUPENDO
infantilní iniciační rituál, praktikovaný dětmi na základní škole. Malé mučeníčko, kdy nejde o život, ani o zdraví, kdy jde o to vydržet štípnutí kovové mince a chlubit se jejím zarudlým obtiskem na holém pupku…

NOVINKY

»

Pupendo Party
3. prosince se v Lucerna Music Baru v Praze uskutečnila "Pupendo party" u příležitosti vydání filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Pupendo na VHS a DVD.
Za účasti hereckých představitelů a tvůrců filmu Pupendo byly včera slavnostně pokřtěny nosiče VHS a DVD s tímto filmovým hitem. Během večera, který svým vystoupením zpříjemnil Oskar Petr se svou skupinou Fabrica Atomica, byla tvůrcům filmu předána zlatá deska za prodej více než 10.000 ks soundtracku s hudbou k filmu Pupendo.
Hosté "Pupendo party" mohli celý večer kupovat losy do tomboly, ve které bylo možné získat kromě několika originálních filmových rekvizit také prasátka a ušaté prdelky. Výtěžek této tomboly byl věnován občanskému sdružení ZVUK TICHA, jehož cílem je zpřístupnit filmovou produkci pro sluchově postižené. Projekt usiluje o to, aby alespoň jedna kopie z každého nového českého filmu uváděného do kin byla opatřena českými titulky. Pokladničky s vybraným obnosem převzala jedna ze zakladatelek sdružení herečka Aňa Geislerová. Částka, kterou se podařilo získat prodejem losů, činila 8 907 Kč.

»

Pupendo na VHS a DVD - od 22. října ve videopůjčovnách a od 12.listopadu v prodeji.
Vydání Pupenda na nosičích VHS a DVD bude podpořeno řadou marketingových aktivit. Kromě jiné se na 3. 12. chystá PUPENDO PÁRTY, na které vystoupí autor "Zmrzlináře", titulní filmové písně, Oskar Petr. O další zábavu se postará Jaroslav Dušek, který bude uvádět tombolu. Účastníci PUPENDO PÁRTY budou moci vyhrát některou z originálních filmových rekvizit. Výtěžek tomboly bude věnován nadaci ZVUK TICHA. Párty se uskuteční v pražském Lucerna Music Baru. Bude jí předcházet krátká tisková konference s hlavními představiteli a tvůrci filmu.
V rámci večera bude předána zlatá deska za prodej 10 000 ks hudebních nosičů s písničkami z filmu Pupendo. Soundtrack vyšel na CD a MC u Sony Music / Bonton v březnu 2003.

» Pupendo navštívilo do 12. října přes 900 000 diváků!
» 1. května 2003 - jsme vylosovali v kině v Novém Boru - již půlmiliontého diváka filmu Pupendo!!! Za měsíc a pár dní od premiéry!

Losování se zúčastnili Jan Hřebejk, Petr Jarchovský, Jaroslav Dušek a Eva Holubová.

Dárky (ceny od T.H.A, Falconu a partnerů filmu) si odnesl divák Vratislav Hořínek (22 let) z Nového Boru....

foto: Michal Čížek

» V sobotu 5. 4. 2003 získal film Pupendo hlavní cenu - Zlatého ledňáčka - na festivalu českých filmů Finále Plzeň 2003.
© Česká televize & Total HelpArt T.H.A
English Press Partneři Kontakty Diskuse