pupendo Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší!
pupendo
O FILMU I HERCI I TVŮRCI I FOTKY I UKÁZKY I SOUNDTRACK I VYŠLO I V KINECH
PORTRÉTY TVŮRCŮ

JAN MALÍŘ, kameraman

Klikněte pro větší fotkuJan Malíř (*1948) absolvoval pražskou FAMU v roce 1972. Podílel se na řadě snímků v Krátkém filmu a pracoval také pro televizi. Významná je jeho spolupráce s režisérkou Věrou Chytilovou (FAUNOVO VELMI POZDNÍ ODPOLEDNE - 1983, celovečerní dokument PRAHA - NEKLIDNÉ SRDCE EVROPY - 1984, podobenství ŠAŠEK A KRÁLOVNA - 1987). Je podepsán i pod pohádkou MAHULIENA, ZLATÁ PANNA (1987, r. Miloslav Luther), komedií TA NAŠE PÍSNIČKA ČESKÁ II (1990), adaptací Škvoreckého románu TANKOVÝ PRAPOR (1991, r. Vít Olmer), svižným dejvickým muzikálem ŠAKALÍ LÉTA (1993, r. Jan Hřebejk), melodramatem UČITEL TANCE (1994, r. Jaromil Jireš) a pohádkovou komedií LOTRANDO A ZUBEJDA (1997, r. Karel Smyczek). Podílel se rovněž na multimediálních projektech Radúze Činčery.

Jan Malíř natáčí také krátké filmy: s animátorem a režisérem Jiřím Bartou spolupracoval na kombinované černé grotesce POSLEDNÍ LUP (1987) a za autorský dokument o Jiřím Stivínovi JIŘÍ STIVÍN, MÉNĚ ZNÁMÝ ČESKÝ KAMERAMAN získal v 1994 prestižní cenu MIDEM '94. Jan Malíř skládá také filmovou hudbu (seriál Kde padají hvězdy).

Za film MUSÍME SI POMÁHAT obdržel od Asociace českých kameramanů (AČK) Cenu za vynikající kameramanské dílo roku 2000.
Stál za kamerou filmu KRUTÉ RADOSTI (kinopremiéra v ČR v únoru 2003) slovenského režiséra Juraje Nvoty, jehož koproducentem je společnost Total HelpArt T.H.A..

Pro německou televizi MDR natočil jeden z dílu seriálu Místo činu, který se realizoval částečně v Praze. Točí reklamy a spolupracuje pravidelně na filmech amerických produkcí, které se natáčí v Česku.

Klikněte pro větší fotku
© Česká televize & Total HelpArt T.H.A
English Press Partneři Kontakty Diskuse