pupendo Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší! Zapni si repro a přejeď myší!
pupendo
O FILMU I HERCI I TVŮRCI I FOTKY I UKÁZKY I SOUNDTRACK I VYŠLO I V KINECH
PORTRÉTY TVŮRCŮ

MICHAL HOLUBEC, zvuk

Michal Holubec (nar. 4. 6. 1963) - absolvent FAMU, má ve své filmografii např. film Petra Zelenky KNOFLÍKÁŘI (1997) . Za tento film a také za ŽILETKY Zdeňka Tyce (1993) získal nominace na Českého lva. V loňském roce pracoval jako mistr zvuku na úspěšném filmu Petra Zelenky - ROK ĎÁBLA, za který letos Českého lva získal.

Z jeho další tuzemské tvorby připomeňme ještě VÁŠNIVÝ POLIBEK (1994) Miro Šindelky a KAMENÝ MOST Tomáše Vorla (1996). V září roku 2001 vstoupila do kin pohádka Kryštofa Hanzlíka KRÁLOVSKÝ SLIB.

Michal Holubec se však podílí také na zahraničních, a to amerických, produkcích, na nichž se jako koproducent podílela i ČR: v roce 1997 přispěl svým podílem k filmu BOHEMIANS Raffaela Zielinského, o dva roky později se podílel na televizním miniseriálu DUNE v režii Johna Harrisona, za nějž byl nominován na cenu C.A.S., v roce 2000 na dalším miniseriálu MONKEY KING v režii Petera MacDonalda a minulý rok na dvoudílném televizním filmu ANNE FRANK - THE WHOLE STORY (taktéž nominovaný na cenu C.A.S.) Roberta Dornhelma.

© Česká televize & Total HelpArt T.H.A
English Press Partneři Kontakty Diskuse