Oliva

Jak náročné pro Vás bylo hrát v češtině?
Hodně. Hned od začátku jsem si byla vědoma, že pokud tu roli dostanu, nebude čas přepisovat kvůli mně scénář. Věděla jsem, že v příběhu Oliva nebude mít cizí původ, jen bude díky mé vizáži působit trochu exoticky. Moje čeština ale měla přeci jen lehký akcent, a tak se dokonce chvíli uvažovalo o dabingu. Asi proto jsem vlastně během natáčení nebyla ve stresu, zda to zvládnu. A to mi pomohlo, mluvila jsem co nejpřirozeněji a ten akcent je tak minimální, že tam myslím vůbec nikoho neruší.

Jaká je podle Vás Oliva?
Já ji vidím ve velmi podobné situaci, v níž se nachází hlavní postava – tedy Josef. I ona v tom příběhu dostane lekci, zásadní zkušenost pro svůj budoucí život. Ona setkáním s Josefem pochopí, že není dobré utíkat od problémů. Naučí se, že je lepší se osudu postavit a problém vyřešit. A zjistí, že když to neudělá, ten problém jí bude pronásledovat.

Verica Nedeska

Narodila se 8. 8. 1978 v makedonském Ohridu a  v současné době žije a pracuje v Praze. V letech 1997 – 2001 studovala na Akademii Dramatických umění ve Skopje (FDU), obor herectví. Již v průběhu studií začala natáčet filmy a uplatňovat se v divadle, takže vytvořila slušnou řádku filmů (např. „Karaula“ Rajko Grliće nebo „Náhradní díly“ Damjana Kozoleho), televizních snímků a velkých divadelních rolí. I přes svůj odchod do České republiky před pěti lety, stále patří k nejvyhledávanějším a nejpopulárnějším herečkám nejen v Makedonii, ale i v širším kontextu balkánských zemí.