Další herci

Magdaléna Sidonová
Herečka Magdaléna Sidonová se narodila v roce 1970 v Praze, vystudovala herectví na DAMU a již 15 let je v angažmá Divadla Na zábradlí. Vedle celé řady typově odlišných divadelních rolí je známá i z filmového plátna díky snímkům „UŽ“, „Babí léto“, „Smradi“ a „Poslední plavky“. Momentálně se věnuje mateřským povinnostem.

Karel Dobrý
Filmografie Karla Dobrého je bohatá. Kromě rolí v českých filmech (Bathory, Pramen života – Der Lebensborn, Kytice, Krysař a další) vytvořil řadu rolí v zahraničních filmech. Z těchto rolí si nejvíce cení výrazné postavy ruského Žida Lea v koprodukčním filmu Dívka tvých snů (La Niña de tus ojos) režiséra Fernanda Trueby, kde si zahrál po boku španělské filmové hvězdy Penélope Cruz. Karel Dobrý dále účinkoval například v epizodě z francouzského seriálu Komisař Maigret, v americkém filmu Mission Impossible, v americkém televizním sci-fi filmu „Duna“. Se známým režisérem Volkerem Schlöndorffem natočil výraznou roli Bertrama v jeho Devátý den (Der neunte Tag).

Václav Helšus
V sedmdesátých letech patřil k jedničkám liberecké Ypsilonky v inscenacích Michelangelo Buonarroti, Ubu králem, Kovář Stelzig. Již dlouhou dobu působí v libereckém Divadle F. X. Šaldy, které v roce 1987 na dva roky vyměnil za činohru pražského Národního divadla, aby se posléze vrátil. Za svou kariéru ztvárnil role v mnoha filmech, televizních filmech a seriálech. Za všechny jmenujme například filmy Holka na zabití (1975), Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979), Kanárek (1999), Indián a sestřička (2005) či seriál Život na zámku (1996).

Marie Durnová
Je narozena v Brně ve znamení lva. Vedle stálého angažmá v ABC hraje od roku 2000 na částečný úvazek v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Významnou část její kariéry tvoří angažmá v liberecké a později pražské Ypsilonce - neuvěřitelných 18 let. Za tu dobu vytvořila nepřeberné množství rolí z nichž jmenujme Annu Marii v "Kováři Stelzigovi" V. Kaplického, Čarodějnici v "Macbethovi" W. Shakespeara či Julinku ve hře Jana Schmida "Třináct vůní". V roce 1999 si ji vybral režisér Vladimír Drha do role paní Plaché ve svém filmu "Početí mého mladšího bratra".

David Novotný
Herec David Novotný se narodil v roce 1969 v Brandýse nad Labem. Absolvoval herecký obor na Státní konzervatoři v Praze a po angažmá v Jihočeskkém divadle v Českých Budějovicích se stal v roce 1998 členem souboru Dejvického divadla. David má na svém kontě také celou řadu rozmanitých filmových rolí, například československý pilot ve službách královského letectva ve „Tmavomodrém světě“, fotbalový chuligán v „Non Plus Ultras“, napravený narkoman v „Pravidlech lži“ nebo Dmitrij v „Karamazových“. V poetickém filmu „O rodičích a dětech“ obstál jeho talent ve srovnání s hereckým mistrem Josefem Somrem.

Stanislav Zindulka
Divadelní a filmový herec Stanislav Zindulka vystudoval herectví na pražské DAMU ve třídě prof. Vlasty Fabiánové. Od roku 1994 je členem Činoherního klubu Praha a v současné době hostuje v divadlech Ungelt, Bez zábradlí, V Řeznické, Viole, Dejvickém divadle a v Divadle Brodway.  Kromě toho má ve své filmografii celou řadu televizních rolí.  V roce 2002 obdržel Českého lva za vedlejší roli ve filmu „Babí léto“.

Josef DAVID ŠVEHLÍK
Gabriel KAREL ZIMA
Oliva VERICA NEDESKA
Jindra MAGDALÉNA SIDONOVÁ
matka MARIE DURNOVÁ
otec Olivy VÁCLAV HELŠUS
Čihák KAREL DOBRÝ
Martina JITKA JEŽKOVÁ
Vacek STANISLAV ZINDULKA
Honza DAVID NOVOTNÝ
Lenka KRISTÝNA LIŠKA BOKOVÁ