Nový film Ondřeje Trojana

Napsal Petr Jarchovský
Volně inspirován stejnojmenným románem Petra Šabacha

Hořká komedie o tom, jací jsme byli v sedmdesátých letech minulého století, kdy bigbít a dlouhý vlasy byly rebelií proti tesilové instituci táta-máma, rebelií proti umaštěné kultuře televizních estrád a nedělních odpolední s dechovkou, rebelií proti husákovskému socialismu, kdy k tomu, abyste dostali přes držku od policajta stačilo mít právě jen ty dlouhý vlasy anebo natržený občanský průkaz.

Více o filmu

 

Občanský průkaz na DVD!

Právě vychází v České republice Občanský průkaz na nadupaném 2DVD!!!
Bonusy: anglické podtitulky, české podtitulky pro neslyšící, komentovaný fotodeník režiséra, komentovaný fotodeník Žáby, Film o filmu, závěrečná píseň bez tiulků, nepoužité scény a mnoho dalších galerií.

 

Novinky

31. 10. 2011
Občanský průkaz se představí německému publiku
České centrum Berlín v návaznosti na premiéru filmu Občanský průkaz na MFF Cottbus představí film německému publiku 8. 11. v Postupimi.

30. 10. 2011
Mezinárodní festivalová premiéra filmu
Film Občanský průkaz bude mít svou soutěžní mezinárodní festivalovou premiéru 4. 11. na Mezinarodním fimovém festivalu v německém Cottbuse.

15. 08. 2011
Televizní premiéra
Občanský průkaz bude mít svou televizní premiéru 21. srpna - na výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Film Občanský průkaz uvede v placené televizní premiéře 21. 8. ve 20.00 stanice HBO. Česká televize a televízia Markíza uvedou film ve free tv premiéře na jaře 2012.

25. 06. 2011
Letná cesta autobusom
Scenárista Petr Jarchovský predstavil 24. 6. Občanský průkaz plnej festivalovej kinosále v Trenčianskych Tepliciach a film následne vyrazil po Slovensku za svojimi letnými divákmi… Autobusom…

Další novinkyDalší novinky

 

Scénář Petr Jarchovský

Režie Ondřej Trojan

Producent Ondřej Trojan

Kamera Martin Štrba

Architekt Milan Býček

Výtvarnice kostýmů Katarína Bieliková

Další tvůrci