Poslední v diskusi:
Chystáte opakování sériálu Nemocnice na pokraji zkázy?... čtěte

Postavy - ty, které již dobře známe

Postavy - ty, které známe

Postavy - nově příchozí

Všechny osoby a obsazení

Schéma vztahů hlavních postav

MUDr. ALŽBĚTA ČEŇKOVÁ, primářka
(Eliška Balzerová)

Zdá se až neuvěřitelné, že tato půvabná sedmapadesátiletá dáma prožila v okresní nemocnici, na jediném oddělení více než čtvrt století. Za roky aktivní služby na ortopedickém sále vyzrála do podoby až nápadně připomínající charismatickou osobnost primáře Sovy. Štíhlá a vzpřímená, zásadová ve svých postojích. Jakoby právě ona byla skutečným Sovovým dědicem a následovníkem, nikoliv poddajný a věčně se litující Karel. Ke své práci se staví maximálně zodpovědně a vážně. Za zády se jí kolegové z jiných oddělení možná posmívají, že je to chlap v sukních. Vždyť se jí nepodařilo založit vlastní rodinu a žije jen pro svoji profesi. Podřízení na jejím oddělení by však za ni dýchali.
Stejně náročná je však Alžběta i na sebe. V tomto oboru nevedou peleton outsideři. Skutečný útes se před ní vynoří v osobě Přemysla Rezka, který se v Boru zjeví jako přízrak z dávné minulosti...

MUDr. ARNOŠT BLAŽEJ, ředitel
(Josef Abrhám)

V roli ředitele se zabydlel lépe, než očekával. Řídí svoji nemocnici stejně pevnou rukou, jakou ještě poměrně nedávno vedl operační tým. Za těch pár let v ředitelském křesle se natolik zdokonalil v managementu, že jeho nemocnice, byť ve státních rukách, jen vzkvétá. Dokáže si zajistit dostatek sponzorů a mecenášů, dokáže se patřičně zviditelnit.
S primářkou Čeňkovou jsou nejlepší přátelé, ale Blažej si uvědomuje, že Čeňková vlastně stojí v cestě kariéře jeho nadaného syna Arnošta.
Skutečnou ranou osudu je pro Blažeje smrt jeho milované ženy Iny. Od jejího skonu uplynul téměř rok, ale Blažej se s její ztrátou stále ještě nedokázal vyrovnat. V „osiřelém“ domě dnes tedy žijí tři muži – Blažej a oba jeho synové.
Do Blažejova života se díky Arnoštovi vrací jeho bývalá žena Milada, která se rozvádí se svým druhým mužem. Zdá se, že velký obrat v Blažejově životě by mohl přijít s nástupem svérázné pacientky na oddělení ortopedie.

MUDr. ARNOŠT BLAŽEJ, JUNIOR
(Saša Rašilov)

Mladý, neklidný, nadějný. A po otci nesmírně talentovaný v obou hlavních proudech – jako lékař i jako, slušně řečeno, milovník. Arnošt má oficiální snoubenku půvabnou cvičitelku aerobiku Lindu -, ale hlavně dceru místního starosty Svatopluka. Arnošt skvěle vychází se svým nevlastním bratrem Honzou, i přesto, že jsou vlastně jako Kain a Abel. To platí do okamžiku, kdy mezi oba bratry vstoupí femme fatale – restaurátorka Karolína Filla.

JAN BLAŽEJ
(Ondřej Brousek)

Romanticky založený, snivý po své matce. Bůh ví, kde v sobě kdysi sebral tolik síly, aby se postavil otci a vykroutil se z medicíny. Honza je nadaný herec a muzikant, ale absolutně naivní a bezbranný vůči ženám. Do každého vztahu jde celým srdcem, ve všech ženách hledá zářný ideál své matky. Všechny předcházející citové karamboly blednou vedle osudové lásky k půvabné restaurátorce Karolíně. Tato záhadná kráska si s ním pohrává jak s maňáskem...

MUDr. DANA KRÁLOVÁ
(Jana Štěpánková)

Vždy chladná, introvertní, distingovaná, zvyklá se vším se vypořádat sama. Na povrchu se nic nezměnilo, ale doktorka Králová už se cítí unavená a těší se na svůj odchod do penze. Nemocnice, která jí po celá desetiletí nahrazovala rodinu, se změnila v kolotoč povinností, které ji už nebaví.
Daně se stýská po dceři, která žije na venkově se svým mužem Hynkem Kloboukem, dnes oblíbeným a šikovným praktickým lékařem v Orlických horách. Dana se rozhoduje odejít z nemocnice za dcerou a poprvé v životě chce mít skutečnou rodinu a čas pro sebe a pro své nejbližší. Ale přinese jí to skutečně štěstí?

MUDr. MIREK MACHOVEC
(Tomáš Töpfer)

Ještě před pár lety nesnil o ničem jiném, než o kariéře primáře. Narození dcery Vendulky ho ale proměnilo k nepoznání. Pozdní tatínek žije jen pro svoji holčičku, až se tím stává terčem posměšků svých kolegů. Spolu se svojí ženou jsou dokonalými opičími rodiči, až je z nich holčička zralá na odbornou péči dětského psychologa. Vendulka je totiž ukázkovým dětským tyranem, který s rodiči cvičí jak na drátkách, ale přitom cítí strašný pocit nejistoty...

MILADA BÁRTOVÁ, 1. manželka Arnošta Blažeje
(Hana Maciuchová)

Stále elegantní, přitažlivá, ironická Milada, nyní Bártová, neztratila nic ze svých hlavních zbraní. Když se Arnošt po Inině smrti nastěhoval k otci, má opět důvod pravidelně zajíždět na stará bojiště a opět nenápadně organizovat svému bývalému muži život...

PŘEMYSL REZEK, hokejové eso
(Viktor Preiss)

Jeho návrat do Boru je pro Alžbětu Čeňkovou ranou z čistého nebe. Najednou je opět tady - stále pohledný, vždy usměvavý. Před třiceti lety emigroval do Spojených států a stal se hvězdou NHL. Dnes je spokojenou hokejovou legendou s obrovským jměním, se třemi rozvody a kupou dětí na kontě. Život ho baví snad ještě víc než před třiceti lety. Stále má chuť zkoušet nové věci. Do Boru přijel kvůli prodeji domu po babičce a najednou se tu setká s jednou ze stovek svých letmých lásek...

 

Postavy - ty, které známe

Postavy - nově příchozí

Všechny osoby a obsazení

Schéma vztahů hlavních postav

 

Obsahy dílů

 

Herecké obsazení

Koho ze známých protagonistů uvidíte v této sérii, kdo do Nemocnice přibyl a kdo ho bude hrát.

Hlavní postavy

Jaké budou nové postavy příběhu a jejich vztahy se starými známými postavami.

Tvůrci

Kdo všechno stojí za novou řadou Nemocnice.

Rozhovory

s Bárou Hrzánovou
s Tomášem Töpferem
s Natalkou Veselou
s Kamilem Halbichem

Další rozhovory

Film o seriálu

Pohled do zákulisí natáčení nové řady Nemocnice.

Soutěžte s Nemocnicí

Telefonická soutěž o 10 tisíc korun
Získejte propagační předměty České televize

 

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 4847