Největší Čech Volte největší osobnost Čech, Moravy a Slezska!

DISKUSE

Prosíme o dodržování pravidel diskuse, uvedených v pravém sloupci. Pro pokec mimo téma diskuse nabízíme náš chat. Děkujeme!

Kdo se může stát největší osobností Čech, Moravy a Slezska?

nadpis:
text:
jméno:
 e-mail:
pro kontrolu napište číslici pět:

91 - 120 (1361)   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další blok záznamů poslední stránka
Jára Cimrman
Jak je možné,že chcete tímto jedinečným umělcem opovrhovat?! Určitě by měl se měl vrátit do hry. Češi mají divné nápady!


Vložil: Kája, 18.02.2005 15:30
ip: fw.cro.cz

Co na to říkáte, pane Grygare?
Nevím, ale nemůžu se ubránit pocitu, že si ČT myslí o lidech, kteří volili Járu Cimrmana, samé nepěkné věci, potažmo, má pochybnosti o jejich inteligenci. Proto bych si dovolil Vás seznámit se stanoviskem člověka, o jehož inteligenci si snad nikdo nedovolí pochybovat. Tou osobou je bývalý předseda první Rady České televize a známý astrofyzik (spoluautor seriálu Okna vesmíru dokořán) RNDr. Jiří Grygar, CSc. Viz:

Milí příznivci našeho jedinečného génia,

na celé té komické příhodě mne nejvice bere za mé vlastenecké srdce skutečnost, že soutěž o největšího Čecha nám musela vymyslet BRITSKÁ televizní stanice a ta je nyní též žádána o dobrozdání ve věci, v níž z principu nemůže být kompetentní - a my čeští TV koncesionáři ji za to ještě platíme!

Teď teprve zajiste doceníme název proslulé hry "Dobytí severního pólu Čechem KarlemNěmcem"; Mistr prostě myslel na všechno, dokonce - pro něho tak typicky odvážným skokem do vzdálené budoucnosti - i na soutěž o největšího českeho B[l]BC.¨

Jiří Grygar
člen fan klubu J.C.
číslo členské legitimace 0031415962

P.S.: Ještě chci podotknout, že na rozdíl od zpátečnické ČT a BBC, kterým zřejmě našeptává vídeňský prof. Fiedler, již před několika lety uznala našeho velikána Mezinárodní astronomická unie, když po něm pojmenovala planetku. Tu už nikdo ani nepoškodí ani neposprejuje. Podrobnosti na adrese: "planetky.astro.cz", stačí napsat do rubriky "Hledej" slovo "cimrman". Je tam její dráha ve sluneční soustavě i zdůvodnění, které připravil L. Smoljak.

Zdroj: http://www.cimrman.at/list.php?l=16&z=11
4
A pro ty, kteří chtějí vidět Járu na vlastní oči, tak stačí se podívat zde:
http://neo.jpl.nasa.gov/cgi-bin/db?name=
7796&group=all&search=Search

Myslím, že více není třeba dodávat. Snad ještě maličkost, v jednom níže uvedeném příspěvku se píše:
"Podle mě na to má jen jeden člověk - a to je Vlasta Burian."
Ano, on na to má, bezesporu! Ale stejně tak Jan Werich, a bohudík řada dalších, opravdu, skvělých lidí. Kdybych zvolil jednoho, urazil bych tím druhého, potažmo druhé. Ne, to nemohu, měl bych špatné svědomí, že jsem těm druhým ublížil. Proto volím osobnost, která spojuje ducha těchto velikánu, ve které je obsažena část každého z nich, bezrozdílu. Jára Cimrman v sobě spojil všechny, a právě proto je největší Čech, neboť jen ON dokáže zvítězit a přitom ostatní NEPORAZIT.
A ruku na srdce, o to nám a spravedlnosti jde.


Vložil: Vít Sedláček, 17.02.2005 02:31
ip: gate1.hlucin.net

J. Adámkovi a Halfunovi
Dokud byla přítomnost JC brána jako recese, bral jsem ji i já jako humor a recesi. To, co se kolem fiktivní osoby JC rozpoutalo, přestává být vtipem a recesí.
PS. Zamyslete se nad sebou, zda to nejste spíš Vy, kteří to berete vážně. Hm ...


Vložil: Honza, 16.02.2005 07:40
ip: p0746.as-l041.contactel.cz

pravidla
pak se mohla alespon ct obtezovat presna pravidla nekde zverejnit. ta pravidla, ktera zverejnila, jasne umoznuji jc ucast. jde tu o princip. nejdrive urcite pravidla a nekdo podle nich neco udela a pak mu reknete, ze jste si vlastne vzpomeli a pravidla jsou uplne jina nez jaka jste puvodne uverejnili. to je jako kdyby jste podepsali smlouvu a pak si pri plneni vzpomeli, ze vlastne to tak nechcete a ze tu smlouvu predelate:) to bych rad videl. jde o prkotinu, ale proc bych ze sebe mel nechat delat hlupaka a jeste za to povinne platit koncesionarske poplatky?:) ale stejne je to jedno. ct se schova za hradbu mlceni. svoje maji jisty,tak proc se obtezovat s takovou chatrou jako jsme my, divaci:)


Vložil: mk, 15.02.2005 23:17
ip: 232.71.broadband.iol.cz

RE-NEPOCHOPEN
Není nepochopen geniální JdC. Není pochopena naše všemi zajisté nejmilovanější a nejveřejnoprávnějčí ČT. Ona to byla, kdo od spřátelené BBC či kterého čerta zakoupila licenci (paralela k podobným hovadným licencím neveřejnoprávných médií) na tento pořad i s danými pravidly, které musí bez výjimky ctít neboť: Se Sovětským Svazem na věčné časy a nikdy jinak! (nebo se snad mýlím)


Vložil: Honza, 15.02.2005 22:07
ip: prg-v-7-3.static.adsl.vol.cz

Honzovi
1)Já si nemyslím, že bych byl úplně osvícený, natož neomylný, což, jak se zdá, naznačujete.
3)jsem právník, ale u soudu nezastupuju.
4)já vím, že Vaše příspěvky jsou docela rozumné, ale přišlo mi, že to berete trochu moc vážně :-)
5)nemám nic proti pořadům o historii, ale ten hlasovací cirkus okolo se mi zdá ohavným.
6)Proto by mě Cimrmanova účast docela vyhovovala. Vlk sledovanosti ČT by se nažral - a koza důstojnosti by zůstala celá -vyhrál by Cimrman, ač většina pořadů by stejně sloužila k informování o jiných osobách, aniž by do toho byly přímo zavlečený.
Já se obávám, že myslíte-li, že půjde o osvěžení historie, příliš si ČT idealizujete.


Vložil: Jiří Adámek, 15.02.2005 15:27
ip: snehurka.prf.cuni.cz

samozvaní světci Honza a Adámek
Tlak veřejnosti přece jenom donutil ČT k prohlášení. Sláva a blahopřeji k tomuto odvážnému kroku. Znamená to mírnou zpátečku od původního kamenného postoje. V tuto chvíli se zdá nemyslitelné, že by se podařilo dostat JdC do hlavní soutěže. Avšak právě boj za zdánlivě předem prohrané je tím co mě dokáže dostat. Rozhodně chci vědět přesný počet hlasů u všech nominovaných v první 100vce. Když mi Járu nezařadí ČT zařadím si ho na 1 místo sám.

Pánové berete celou záležitost až příliš vážně, není to v duchu odkaz velikého Járy. Celá anketa byla pro něho stvořena nevědomě (ale spíše vědomě) v dílně BBC. Prostě ty chlápkové na ostrovech už se nemohli dívat jak se Česká kotlina zmítá v nejistotě. Byl Jára Cimrman či nebyl?
Je pravda, že na tuto otázku neznáme odpověď ani nyní, ale co jistě vyplulo na povrch Jára Cimrman tu je mezi námi. Sedí tam jak sedíš ty, ty a ty, tady všude sedí.


Vložil: Halfun, 15.02.2005 14:09
ip: 62.209.198.137

Zcela osvícenému J. Adámkovi
1) Vašemu příspěvku chybí jen dvě věty na závěr: "Slyšeli jsme slovo boží. Amen." Jinak je to pěkně napsané
2) Doufejte, doufejte, doufejte!
3) Nejste náhodou právník? Potřebuju se nechat zastupovat ve sporu, kde jeden soud má výklad v můj prospěch, druhý soud má právní názor - výklad zákona zcela opačný.
4) Shoduji se s Vašimi přáteli, že hlasováním se velikost neurčuje, ale to vyplývá z mých předchozích příspěvků.
5) Divácký nezájem může být dvojí:
a/ pojme-li ČT Největšího Čecha jako Superstár, pak to může být divácky nezáživné pro lidi, kteří se těšili na historii
b/ pojme-li ČT Největšího Čecha jako hru, kde není rozhodující umístění a kde se jedná pouze o osvěžení historie, pak bude nezáživná pro lidi, kteří se těšili na Superstár Járy Cimrmana.
Toť vše!


Vložil: Honza, 15.02.2005 12:20
ip: p0567.as-l041.contactel.cz

částečně osvitnutému Honzovi
Honzo,
píšete, že Vám svitlo, tato skutečnost mne velmi těší, nicméně bych Vaše uvažování zpřesnil:
1)ano, o historii nejde
2)nejmíň ČT, která chce nalákat diváky na nedůstojné volby obliby mezi historickými velikány, metodami stejnými jako v Superstar, nicméně namísto Sámera Záhorovského a Šárky Langrové budou mít diváci na výběr např. Karla IV. a T.G.Masaryka.
Kteří jsou mrtví a nefotogeničtí. To bude pro většinu z hlasujících nejspíš hlavním rozdílem proti Superstar.
3)Účastníci Superstar byli mladí, namyšlení, někteří i svým způsobe uměli zpívat a hlavně - do soutěže se přihlásili dobrovolně. Takže za své zesměšnění si mohli sami.
4)"Účastníci" Největšího Čecha jsou z valné části mrtví, nemohou se bránit aby byli vláčeni bahnem obrazovky a jsou vystaveni napospas samozvaným strážcům hypotetického národního odkazu, kteří si je přivlastňují pro své koncepce, přičemž jediné na čem se shodnou, je mínění, že Cimrmanova účast celou akci znevažuje.
Kupodivu je vůbec nenapadlo za znevažování považovat už samotné hlasování.
5)Účastnil-li by se Cimrman /- a pravidla jeho účast nevylučují,
neboť:
a)účastník se musí 1.narodit, 2.žít NEBO 3.působit na území ČR
b)stačí, splní-li jednu z podmínek
c)kdo žil, nutně působil, tudíž samostatné začlenění "působení" sub 3. je z logiky celé věty myšleno nutně jako podmínka samostatná, kterou splňují POUZE osoby které jenom působily, aniž žily, jinak by bylo "působení" obsaženo v "žití"/
ochránil by svou výhrou reálné velikány před ponižujícím hlasováním o jejich momentální popularitě.
Mám řadu přátel s poměrně vyhraněně formulovanými názory o českých dějinách a jejich osobnostech, a jediné na čem se shodli, bylo, že hlasováním se velikost neurčuje. Dějiny nejsou jarmark. Nebo nedejbože volby.
6)Nicméně ČT se svými vlastními pravidly odmítá řídit, zaujala pozici mrtvého brouka a doufá, že se to celý nějak vystříbří. V její prospěch.
6b)Mimochodem - všimli jste si někdo, že dokud ještě ČT s někým komunikovala na téma Cimrman, postupně přestávali argumentovat odkazem na pravidla - velmi správně, protože ty Cimrmanovu účast nevylučují - a začali odkazovat na licenční smlouvu s BBC, kterou ale pro jistotu nikde nezveřejnili? To je komunikační strategie hodná českého politika.
7) Nezbývá než doufat, že bez Cimrmana celá anketa tiše zajde na úbytě diváckého nezájmu.
Doufám, že těch pár lidí, co snad i věří, že velikána lze zvolit smskou, si to u příslušného pořadu patřičně pohřebně užije, a vybraný nešťastník nebude v očích slušných lidí příliš poškozen.


Vložil: Jiří Adámek, 15.02.2005 11:29
ip: snehurka.prf.cuni.cz

Volně navážu na Honzu
Poslední dobou kdejaká televize přišla na to, že jedině zapojením diváků přímo do programu lze sledovanost viditelně zvýšit a tím přitáhnout inzerenty. Když se u toho povede vybrat další peníze pomocí SMS jen dobře. Chce to jenom vymyslet úspěšný formát a úspěch je na světě. Jedna oblast jsou různá zábavná šou kde bývá pravidlem, že čím více opakování tím je úroveň horší a horší až se stane ostudnou. A nezáleží na tom zda je pořad soutěžní nebo zábavný z nedostatku dobrých nápadů se dostávají do smrtelné křeče, které bohužel musíme přihlížet.
Druhá oblast je populární vyhlašování vítězů čehokoliv v čem se dá aspoň trochu určit pořadí. S těmito pořady se taky roztrhl pytel, vyhlašuje se někdo tak dvakrát do týdne, takže budeme zachvíli národ samých vítězů stačí jen dobře narafičit pravidla. Nově se přišlo i na to, že na stupně vítězů nemusí stoupat žijící in natura ale i nežijící jen imaginárně v zastoupení. V naší ČT si však řekli, že vystoupat imaginárně na vrchol nesmí imaginární postava, asi by to bylo už moc. Moc bych se nedivil kdyby se na toto téma objevila další hra JdC, v Rakousku-Uhersku se podobný problém objevoval běžně, téměř v každé domácnosti, URČITĚ.
Sleduji vývoj ankety a nezoufám neboť dobře vím, že nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně rychle se množí.


Vložil: Halfun, 14.02.2005 12:18
ip: 62.209.198.137

Konečně mi svitlo!
Když začala soutěž o největšího Čecha, bral jsem ji jako projekt, který nám má něco říct o nás, o naší historii, o našich velikánech. Po získání informací jsem si uvědomil, že zde nepůjde ani tak o to, kdo se umístí na prvním, pátém či dvacátém místě, jako spíše o to, co pro nás největší osobnosti znamenaly, jak my je vidíme. Jak řekl historik Třeštík, bude to vlastně anketa o nás. Když se začaly objevovat nominace na Járy Cimrmana, bral jsem to jako dobrou recesi, jenže jak je vidno, někteří lidé tuto nominaci berou zcela vážně.
V sobotu jsem něco kutal v kuchyni, kde měla moje dospívající dcera puštěnou Novu se Superstár. Můžu říct, že jsem si tu přítomnost tam protrpěl a kroutil jsem hlavou, jaká je ta superstár ubohost a pitomost, a přemýšlel jsem, co ty diváky k takovému pořadu přitahuje. No, ale když se lidi dívají na Gogo-šou či Novoty, které mají velkou sledovanost, tak se není čemu divit. Jak se však říká, proti gustu žádnej dišputát, někdo má rád Superstár, jiný pořad typu "O poklad Anežky České."
Ještě jsem o tom všem chvíli uvažoval, dával jsem si to do souvislostí a konečně mi svitlo: Někteří lidé si ani tak nepřejí dozvědět se v soutěži o největšího Čecha a návazných dokumentech to, jestli Karel IV. uměl mluvit česky či ne, jestli byl Jan Žižka vynikající člověk či lapka a zemský škůdce, nebo zda Božena Němcová byla "na chlapy" či byla jen nešťasná. Lidé chtějí superstár!!!!!! Lidé chtějí jasné první místo, jasného vítěze. Lidé chtějí nej nej nej osobnost. A tou se v soutěži Největší Čech nemůže stát opravdu nikdo jiný, než Jára Cimrman!
Teď jde jen o to, jak se k tomuto fenoménu postaví Česká televize.


Vložil: Honza, 14.02.2005 08:00
ip: p0746.as-l041.contactel.cz

Ubohost = volba J.C.
Cim .... a k tomu Čechy,Morava a Slezsko je pak "zimmerfray".


Vložil: Václav, 13.02.2005 21:13
ip: 161.57.broadband2.iol.cz

ad Achil
No Kájínek zrovna ne, ale takový Zápotocký se ještě třeba stihnout dá. Myslím, že do první stovky se určitě nějaké komunistické prase dostane, a tak by se pak mohlo hlasovat pro ně. A pak by mě opravdu zajímalo, koho by měla ČT raději jako největšího Čecha: Járu Cimrmana nebo Gustáva Husáka. V případě té druhé možnosti by asi pořadatelé soutěže museli opustit ČT. A dobře jim tak.


Vložil: tonda, 13.02.2005 17:49
ip: 212.158.133.66

Já jsem c
Czech Tv teď dělá mrtvého brouka.

Již je pozdě ale kdybych todleto věděl tak udělám akci Kájínek to by teprve byla sranda.


Vložil: Achil, 13.02.2005 16:41
ip: dl-centrum153-97-244-84.bluetone.cz

Pro "Stydícího se Čecha"
Existují 3 kategorie lidí podle toho, jak k soutěži Největší Čech přistupují:
a) normální lidé ji ignorují
b) idioti ji berou vážně
c) recesisté volí Járu Cimrmana

Do které kategorie patříš ty?


Vložil: tonda, 13.02.2005 16:01
ip: 212.158.133.66

Jara jara Jara
Nebo by to mohl být večerníček,nebo třeba jiná smyšlená postava.Hlavně když ji hlupáci znají.Třeba Existuje ještě větší blbost,než Cibulka a Havel,tou je Cimrman a třeba někdo vymyslí ještě někoho kdo nikdy nebyl.


Vložil: stydící se Čech, 12.02.2005 20:24
ip: firma-stara.sdl.core.ttnet.cz

Osobnost
Podle mě na to má jen jeden člověk - a to je Vlasta Burian


Vložil: Šany, 11.02.2005 21:07
ip: inet.chimnet.cz

Jára Cimrman!!!!!!!!!!!!!!!!
Nevím teda pro
by nemohl být nejvetsim cechem jara cimrman, kdyz to muze byt treba i knezna Libuse nebo prvni Premyslovci, u nichz nikdy nemuze byt dokazano ze byli skutecni a ne imaginarni... a vubec, dokazal nekdy nekdo ze Jara neexistoval! Pane Smoljaku, Sveraku a dalsi, nevzdavejte to!!!!!!!!!!!!


Vložil: Patty, 11.02.2005 20:34
ip: 178.scnet.cz

JODU Halfunovi
Nemám co dodat.Takhle si představuji diskusi.Škoda,že Vás není víc,co mají IQ nad 130...


Vložil: JODU, 11.02.2005 20:30
ip: firma-stara.sdl.core.ttnet.cz

JODU
Velmi dobrá a hluboká úvaha JODU. Ten konec má ale troch háček. Tato anketa by jistě ukázala jací jsme pokud by neměla jistá omezení. Pokud zvolený Nejčech není zvolen svobodně nelze podle něho soudit jaký je národ. Domnívám se, že lze přesně posoudit národ podle způsobu volby a celého jejího průběhu. Je tu (stejně jako v životě) několik řvounů, kteří jsou sice hodně slyšet ale jinak po nich hovno (po včelách aspoň med). Pak je tady vcelku silný proud za JdC který sílí úměrně s odporem zkostnatělé menšinové oligarchie lpící na svých představách a pravidlech a která vůbec nechápe, že je mimo. No možná, že chápe ale nepřipustí si to do doby než bude svržena - třeba sametově. Jestli ti to něco připomíná no tak si doma v Čechách.
Jo anketa potvrzuje, že nejsme a nebudeme jiní. Na naši povahu narazili mnozí Zikmund, Hitler, Brežněv, Gottwald, KSČ a naposledy i p. Štern. (určitě nejsou všichni a nejsou poslední ještě nás pozná EU)


Vložil: Halfun, 11.02.2005 16:44
ip: 62.209.198.137

ÚROVEŇ NÁRODA
Je smutně odpudivé,ale moc k smíchu mi z toho není jak se vyhlašuje a co provází anketu.Připomíná mi to známou zápletku z filmu pro pamětníky,kde přišla do města obálka a adresát byl specifikován jako" nejlepšímu člověku ve městě".Tato soutěž je obdobná a podle našich reakcí soudím na úroveň národa.Někdo má smysl pro humor a recesi a volí Cimrmana,jako vtip dobré,určitě lepší než zločinecké politiky z dob současných,nebo nedávno minulých.Pak zde máme kategorii úplných primitivů,co jsou pro Cibulku,Havla,možná Gottwalda.V těsném závěsu za primitivy jsou hlupáčci co volí fotbalisty,hokejisty,jejichž známost je krátkodobě věhlasná,nakonec Haška zná každý jako špičkového brankáře a agresivního hlupáka v jedné osobě.Pak už si myslím,že snad přijdou hlasy těch,kteří se nad nejvýznamnější osobností zamyslí a napíší tam člověka vysokých morálních či vědeckých hodnot,jehož přínos pro národ,nebo společenství lidí je nesporný,nicméně každý má právo to vidět z jiného pohledu a tím i jinak.Ono čím více času uplynulo od života onoho adepta,tím máme zkreslenější informace a hlavně neúplný obraz oné osobnosti.A tím jsme samozřejmě ovlivněni,ne li přímo limitováni.Učil jsem se o národním hrdinovi Janu Žižkovi samá pozitiva,nedávno jsem se dozvěděl,že to byl lapka a zločinec,než se dal na onu slavnou dráhu.Určitě víme dosti málo o tom,koho bychom mohli volit,ale přeci jenom má anketa jeden nesporný klad.Sice nám neukáže osobu největšího Čecha,ale zato nám dá informaci o úrovni NÁS,lidí kteří volí.Proto jsem si dovolil toto zamyšlení a jen moc doufám,ve skrytu duše věřím,že to nevyhraje parta fotbalistů a hokejistů o nichž po 30 letech nebude vědět mimo sportovních historiků nikdo a zbyde po nich jen množství zadlužených klubů,rozbitých Ferrari,rozmazlených bohatých dětiček,-nic.Doufám ale,že to nebude ani nikdo z party Havel,Gottwald,Klaus,Macek(poberta z ODS co se opět ukáže až bude ODS u vesla aby kradl)nebo dement Cibulka.Ale pokud jsem někoho tímto diskusním pokusem oslovil,pak se prosím zamyšleme nad tím KOHO jsme nakonec zvolili a dozvíme se-nikoli KDO je nevětší Čech,ale jací jsme MY.Pokud to pochopíme takto,anketa nebyla zbytečná.


Vložil: JODU, 11.02.2005 14:16
ip: firma-stara.sdl.core.ttnet.cz

RE
re - Jara
Nesouhlasím s Vaším tvrzením, že tato diskuze je "nezvykle kultivovaná". Podle toho, co čtu v příspěvcích, mám zcela opačný dojem. U některých příspěvků může být omluvou pouze pubertální věk diskutujících.
Nesouhlasím ani s Vaším tvrzením, že "většina těchto lidí něco ví o JC a vyznává jeho hodnoty:" Všiml jsem si, že se někteří dokonce přiznávají k tomu, že je jim JC šumafuk a že jej volí pouze kvůli "nesmyslnosti soutěže".
re - Jiří Adámek
Nesouhlasím s Vaším tvrzením, že "celá akce "Největší Čech" vypovídá hlavně o chabé úrovni České televize - nejdřív tuto pitomou anketu nepromyšleně organizovala, ovšem s pravidly nejasnými a hanebně zfušovanými, pak vyřadila jasného favorita." Myslím si, že znění pravidel je jasné: "Může to být kdokoliv, kdo se narodil, žil nebo působil na území Čech, Moravy a Slezska, a kdo se zasloužil o společenství žijící na tomto území a významně ovlivnil jeho život." Normálnímu člověku je jasné, že se nemůže jednat o fiktivní osobu - myšleno tak, že Jára Cimrman, o kterém je řeč, je totožný s J.C Smoljakovým a Svěrákovým, resp. dalších autorů. Ovšem my jsme ČEŠI a my dokážeme všechno vysvětlit a obejít tak, aby to vyhovovalo nám. Jak je vidno, nejedná se jen o zákony a nařízení!

PS. Nejsem nepřítel recese, ale recese by měla zůstat recesí


Vložil: Honza, 11.02.2005 09:08
ip: p1067.as-l041.contactel.cz

Eml
budvar@budvar.cz
tondach@tondach.cz marketing@tondach.cz


Vložil: Achil, 10.02.2005 08:45
ip: 172.33.broadband2.iol.cz

Pište eml sponzorům
Pište eml sponzorům


Vložil: Achil, 10.02.2005 08:42
ip: 172.33.broadband2.iol.cz

NEPOCHOPEN
Jára da Cimrman nebyl svými současníky pochopen,což je asi osud mnoha géniů.Smutnější však je,že někteří nabubřelí lidé nechápou jeho odkaz ani dnes,což svědčí o jejich zaslepenosti.Někdo řekl,že nejhorší věc na světě je srážka s blbcem.Doufám tedy,že nikdy nepotkám pana Šterna a jemu podobně smýšlející.


Vložil: Honza, 09.02.2005 23:43
ip: spider.kolej.mff.cuni.cz

Nepochopen
Jára da Cimrman nebyl svými současníky pochopen,což je asi osud mnoha géniů.Smutnější však je,že někteří nabubřelí lidé nechápou jeho odkaz ani dnes,což svědčí o jejich zaslepenosti.Někdo řekl,že nejhorší věc na světě je srážka s blbcem.Doufám tedy,že nikdy nepotkám pana Šterna a jemu podobně smýšlející.


Vložil: Honza, 09.02.2005 23:34
ip: spider.kolej.mff.cuni.cz

Pavel Nědvěd
Pokud tato soutěž za něco stojí, tak musí vyhrát on a nikdo jiný!
On BEZPOCHYBY nejvíc proslavil ČR.
Zeptejte se někde v Zahraničí, jakého Čecha znají? Karla IV? Husa? Cimmrmana? NE!Pavla Nedvěda!!


Vložil: Roman, 09.02.2005 21:24
ip: rt-plz-5.karneval.cz

Mistr Jan Hus
Nesmíme ztrácet ze zřetele původní smysl jeho oběti.Nešlo a nejde o církve, snad ani o náboženství, ale o Boha a společnost.Myslím, že Hus musel vědět,co ho čeká. Věc mu ale připadala natolik významná, že se rozhodl riskovat a posléze obětovat život.K tomu ale člověk nemusí být fanatik. Aby bylo jasno. Církve mi nejsou sympatické. Souhlasím, že nadělaly mnoho zla.Nejsem stoupence žádného náboženství.Přesto rozumím tomu,že lidé věří v Boha. Je tu totiž nepoznatelno a absence smyslu všeho a jenom Bůh dokáže to dokáže nahradit. To, že se Husovy skutky odehrávaly v prostředí církve, to si žádala doba.Stejně jako to, že byl kněz.Těch, co z čistých pohnutek obětovali život, bychom v našich dějinách našli víc.Je ale potřeba se ptát po smyslu oběti.Ne, Hus nebyl fanatický kněz - politik, který v zájmu své osobní moci, postavením či snad na ochranu zájmů lůzy zabloudil na hranici.


Vložil: Dr L.V., 09.02.2005 14:29
ip: cproxy-master.volny.cz

Add Jan Hus
Je jedno o jakém století mluvíme, oficiálně sice neexistovali politické strany, ale co byla podle tebe pak církev? Podle mě to byla organizace téměř s absolutní mocí, lidé ji platili desátku, církev odsuzovala lidi k trestům smrti, mohle lidi mučit při výsleších, kdo se nepodřídil jejich učení byl stíhán, blokovala vzdělání atd.


Církev byla organizece která se snažila udělat z lidí ovce a držet je bez vzdělání v té pozici aby nemyslel ale pracoval (jak nepodobné dnešním politikům) - dělala to za zištných důvodů - hromadil se její majetek. A pochopitelně měla zastání i u tehdejších vedoucích představitelů (králů, císařů a podobně).


Je jistě jen náhodou, když se člověk podívá jak vyspělý byl svět před příchodem křesťanství (Řecko, Řím, Egypt) - jak stagnoval svět v období kdy církev "byla u moci" a jak z klesajícím významem církve, v období rušení klášterů a podobně se najednou roztočili kola průmyslové revoluce.


Vložil: Tomáš, 09.02.2005 13:25
ip: smtp.inform.cz

Sponzoři
Nejsou tu někde maily na sponzory pořadu? Asi by jim nebylo příliš milé, kdybychom jim psali, že od nich si už v životě nic kupovat nebudeme.


Vložil: tonda, 09.02.2005 12:52
ip: 212.158.133.66

91 - 120 (1361)   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 další blok záznamů poslední stránka

Další diskuse


Zajímají nás všechny vaše názory a příspěvky, ohlasy kladné i ty negativní. Za obsah příspěvků nenese ČT odpovědnost a vyhrazuje si právo mazat příspěvky vulgární, nenávistné, nezákonné, poškozující dobré jméno ČT nebo obsahující neplacenou reklamu a ty, které nijak nesouvisí s projektem či jejich tvůrci. Děkujeme za pochopení.

© Česká televize 1996 - 2005