Největší Čech Volte největší osobnost Čech, Moravy a Slezska!

DISKUSE

Prosíme o dodržování pravidel diskuse, uvedených v pravém sloupci. Pro pokec mimo téma diskuse nabízíme náš chat. Děkujeme!

5. května odhalila Česká televize 100 nejvýznamnějších osobností tak, jak jste je zvolili. Jaký je váš názor na složení Top 100?

nadpis:
text:
jméno:
 e-mail:
pro kontrolu napište číslici tři:

301 - 330 (1043) první stránka předchozí blok záznamů 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 další blok záznamů poslední stránka
Václavovi Havlovi.
"200 milionů dětí spí dnes na ulicích. Žádné z nich však není kubánské."
Země Latinské Ameriky a Afriky našli v kubánském školství příklad k následování.Veškerá péče je bezplatná - knihy, učebnice, psací potřeby, kreslící pomůcky, dokonce i oblečení.
Kuba si dnes získává lásku a sympatie milionů lidí z celého světa.
Je smutné, že se Česká republika propůjčila jako nástroj protikubánské politiky vlády Spojených států.


Vložil: J.F.K., 10.06.2005 11:57
ip: ppp730.ul.tiscali.cz

JFK
Aha, tak JFK je nezaměstnaný provokatér, tak to jsem už doma:-)))


Vložil: Eva, 10.06.2005 11:56
ip: 135.76.broadband2.iol.cz

Největší Čech
Předcházející diskuse mě utvrdila v rozhodnutí hlasovat pro Karla IV.Za Top 10 se stydět nemusíme, je to skutečně reprezentativní vzorek - naštěstí se do něk nedostal žádný z vynikajících současných sport staars apod. Nic proti nim,naopak,ale s odstupem času určitě nebudou znamenat tak nesmazatelný vklad do historie našeho státu jako Karel IV - otec vlasti.Vždyť z toho žijeme dodnes !Ač poloviční Čech - nebo právě proto - je největším Čechem.
Jinak souhlasím s


Vložil: jindra, 10.06.2005 11:45
ip: 160.216.104.163

podpora
Ted uz je to jasne: Filip propaguje Havla, protoze se potkavaji! Pak bude moct rict: Ja se znam s Nejvetsim Cechem! Udelejte to pro neho, podporte ho!


Vložil: ap, 10.06.2005 11:36
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

U Filipa nabizeji praci!
To bude asi tim, ze o tobe vsichni vi, ze zeres deti. Co kdyby ses pustil taky do pracujicich. Radsi neriskuji.


Vložil: ap, 10.06.2005 11:32
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

Ten Havel je opravdu velký neřád,
když vidím za co všechno může u nás v republice i v celém světě,tak už vím ,že může i za to ,že jsem píchl kolo u auta. Ten hřebík na který jsem najel,tam nastražil on. Až ho potkám ,tak mu za to vynadám.


Vložil: Filip, 10.06.2005 11:28
ip: ip-85-160-134-168.eurotel.cz

pro ap
Co jsem ve škole slyšel o nezaměstnanosti ,to jsem slyšel. Neměl jsem o tom potřebu s nikým diskutovat,protože mi to bylo fuk a v podstatě mi to fuk je i teď. Svůj názor si na nezaměstnané dělám ne z toho co jsem slyšel,ale z toho co vidím. Většina nezaměstnaných (co jsem já poznal) hlavně potřebuje potvrzení o tom ,že u nás nemáme volné místo. Na práci u nás se zatím nikdo zeptat nepřišel. To jsou osobní zkušenosti a tak mi nikdo nemusí nic bulikovat.


Vložil: Filip, 10.06.2005 11:24
ip: ip-85-160-134-168.eurotel.cz

slovnik spisovneho jazyka ceskeho
At je to Havel nebo Pavel.=kdokoli


Vložil: cech, 10.06.2005 11:18
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

Nejlepsi Czech Made(od brambor a hoveziho, k technickym vyrobkum)
V 89. jsme stocili ostnaty drat z hranic, do tydne ho zapadni nemecko rozvinulo.
Tuhle jsem mluvila s jednou ceskou podnikatelkou, co leta zila v Cine,
rekla mi, ze kam se hrabe Amerika na to, co je v mestech v Cine, ac na venkove je vse naopak zastarale.
Vsichni vykladaji o nevyhnutelnosti globalismu, ale jen potud, dokud je jejich odbytistem, pak , kdyz se stanou odbytistem oni, stavi najednou zatarasy.
My jsme se nechali neokolonizovat, ale ted nam pribouchnou dvere pred nosem jako Cine. Zustaneme otroky ve vlastnim state, pokud to nezmenime vhodnou financni politikou ve prospech Cechu.


Vložil: ap, 10.06.2005 11:05
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

HAVEL NE !
Naše společnost vnímá nezaměstnané jako lidi líné, hloupé, neschopné či dokonce podřadné.Je to výsledek patnáctileté kampaně a propagandy,která nepřizná, že tento systém nefunguje.


Vložil: J.F.K., 10.06.2005 10:53
ip: ppp198.ul.tiscali.cz

Nejlepsi prispevky
Ja volim :
1)Milan
2)J.F.K.
3)Hoxha
Jsou konkretni a maj pravdu.


Vložil: ap, 10.06.2005 10:51
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

J.F.K. S tou Čínou máš 100% pravdu. II.
Havel a Klaus zajistili během prvních 5 let své vlády totální zničení našeho (po druhé světové válce, po odsunu Němců, výlučně Českého) státního pokladu - průmyslu, který zde existoval 800 let, respektive kapitálu který byl do té doby v rukou starousedlíků. Až na dvě tři výjimky není na našem území opravdu bohatých spoluobčanů, kteří by svůj kapitál utráceli a investovali opět na našem území a tím dali možnost opravdu vydělat dalším spoluobčanům-starousedlíkům. Většina z nás jsme otroky zahraničního kapitálu. Těch pár co podnikají jsou jen příštipkáři z pohledu jaké možnosti jsme po revoluci mohli využít při rozumem prováděné privatizaci. Ne cizí kapitál měl u nás jako v nějaké rozvojové zemi investovat ale český kapitál měl a mohl radikálně investovat v zahraničí. Mečiarovi se ochránit na Slovensku jejich kapitál částečně povedlo i když ozdravná kůra musela zákonitě zprvu vést k určité chudobě slovenského lidu, což jej díky nedočkavcům stálo mocenské postavení, kdy nemohl svůj úkol dokončit. V Čechách si zatím užíváme zahraničního pozlátka. Ještě, že nám zbylo naše vzdělání a snad Ti schopní co neodejdou natrvalo do zahraničí se zde poperou s osudem a znovu vrátí kapitál na naše území. Existovala velmi prosperující města Ostrava, Zlín a jiná. Existovalo Kladno!!! Uvědomme si komu patří světové finance čí zájmy porevoluční vláda podporovala a kdo v té vládě byl. Proč mizí do zahraničí vlastnictví rozvodných závodů elektřiny, proč vodovody a plynovody pod našimi městy nejsou v rukách podnikatelů z těchto měst ale někoho kdo bydlí na druhém konci světa? Klaus se zdá si své omyly uvědomil a zdá se, že se jako president za ty zbytky co zde zůstali pere. Ale Havel? Nezlobte se, to je pro mne pouze kavárensko-intelektuální šašek. J.F.K. nemohu s Tebou se vším co tu píšeš souhlasit, s něčím ano s něčím ne, ale Tvé příspěvky mají rozhodně hlavu a patu. Ti kteří zde na Tebe plivají špínu kromě nekonečného omílání nepodložených blábolů nic nepředvedli. Obdivuji Tě, že se s nimi vydržíš bavit. Češi hlídejme si svůj majetek, starejme se o něj a podporujme se navzájem, teď je naše krajina výlučně v našich rukách a máme za ni zodpovědnost. Ať my i naši potomci můžeme být hrdí, že zde žijeme, prosperujeme, na naše university se sjíždí studenti z celého světa a ať nastane doba, kdy nevětší vývojová pracoviště na světě budou právě u nás v Čechách.


Vložil: dost bohatý podnikatel, 10.06.2005 10:49
ip: pra4-b140.adsl.dial-up.cz

J.F.K. S tou Čínou máš 100% pravdu. I.
Když komunističtí vládci Číny prohlédli ideologický blud Marxe o beztřídní společnosti a především nesmyslu o nutnosti zestátnění veškerých výrobních prostředků ze soukromých rukou, když jim došlo, že je chybou neumožnit každému kdo má odvahu nést plnou zodpovědnost za svá ekonomická rozhodnutí aby nashromáždit majetek libovolné výše, když jim došlo, že pouze tito jedinci mají motivaci svůj majetek dále velebit a tím být ve svém důsledky nejprospěšnější celé společnosti, zásadně obměnili svou ideologii. Současná KSČ (Číny) staví svou ideologii na čtyřech pilířích. Dělníci, rolníci, pracující inteligence a podnikatelé. Od té doby se jejich ekonomika rozjela jak super těžká a super rychlá lokomotiva. Idea komunismu měla rozhodně jedu dobrou myšlenku na které se snad mohou shodnout všichni a to vytvořit sociální stát. To, že cestu za tímto cílem viděli a realizovali naprosto, proti přírodě, nesmyslnou cestou -všichni jsme si rovni a pracujme pro společnost a ta vám dá vše co potřebujete- muselo zákonitě vyústit ke krachu. Nejsme mravenci ani včely, kteří mají toto zřízení jaksi biologicky dáno. Pro lidi platí -pracujme pro sebe a tím zajištěme blahobyt celé společnosti-. Právní stát nechť rozumně vládne a vytváří všem takové podmínky, aby každý dle svých schopností, mohl využít ve svém životě maxima toho co mu bylo z hůry nebo od přírody dáno (to podle vyznání), nebo alespoň nechť zajistí důstojné minimum těm méně schopným a nechť své občany chrání. A přesně toto současná KSČ naplňuje. O Číně toho náhodou dost vím a vím, že když se zeptáte kteréhokoli Číňana na svou komunistickou vládu, tak že vám 99% oslovených odpoví, že jí 100% věří. Takže nejde ani tak o společenský systém, ale o to jestli tento systém naplňuje potřeby svých občanů jak bylo výše uvedeno. Naše porevoluční vláda presentovaná Havlem a Klausem zdevastovala český kapitál. Průmysl na našem území začal vznikat a úspěšně prosperovat od otevření kutnohorských dolů. Prakticky od středověku jsme byli průmyslová velmoc bez ohledu na společenské zřízení, náboženské války i porobení národa. Důležité bylo, že tento kapitál byl stále v rukou starousedlíků a bylo jedno jestli to byli katolíci, protestanti, Němci nebo Češi. Pokud byl v rukou starousedlíků naše krajina měla nárok na prosperitu. I ti bolševičtí komunisti co tu vládli a hospodařili svým kocourkovským způsobem tento kapitál udrželi na našem území a v rámci celokocourkovského bolševického ostbloku jsme byli stále průmyslouvou velmocí.


Vložil: dost bohatý podnikatel, 10.06.2005 10:48
ip: pra4-b140.adsl.dial-up.cz

Nezamestnani
Nezamestnani na zapade nejsou prevazne delnici, je to inteligence, protoze kazdy myslel, ze studiem se dostane ze svrabu.
A tak se tu vypisuji konkursy na misto popelare, ktere jsou precpane zajemci, co maji vystudovana prava apod.
Vsak se take dockate za par let, az se naplni trh.


Vložil: ap, 10.06.2005 10:35
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

neni skola jako skola a zde jsou vysledky, co se podepisi na diteti i na dejinach
To zalezi do jake skoly jsi chodil, tak jak to popisujes, to rikali jen tem jednudussim, ti ostatni jim oponovali a diskutovali, takze to tak
zjednodusovat neslo. Tys to asi zazil nekde ve specialni skole ci skolce.


Vložil: ap, 10.06.2005 10:29
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

Filipe bud moderni
To se na zapade nerika, ze nezamestnani si to sami vybrali.Je jich uz tolik, ze to nema kdo zrat.
Vinici jsou dvojiho druhu:
1)Zeny - protoze pracuji, ubiraji misto muzum
2)Cesi,Polaci a Rumuni, ze stejneho duvodu
Vsechno je to verbes, co nenecha cloveka drit se na ne a misto toho dre sama na sebe!Fuj!


Vložil: ap, 10.06.2005 10:22
ip: ppp-62-11-180-15.dialup.tiscali.it

pro ap
Máš to trochu popletený. V komunistickém školství jsme se učili ,že chudáci nezaměstnaní dělníci na západě jsou lační po práci ,ale ty bestie kapitalistický jim ji nedají.
Jestli si myslíš ,že jsem komunicta,tak jsi asi nečetl moje předchozí příspěvky.


Vložil: Filip, 10.06.2005 10:21
ip: ip-85-160-134-168.eurotel.cz

HAVEL NE !
V Březnu 2005 byla zveřejněna zpráva UNICEF (dětského fondu OSN) o dětské chudobě v 28 nejvyspělejších zemích světa.
V USA živoří pod hranicí chudoby 22% všech dětí(tohle V.Havla nezajímá)
V Itálii je to 17% dětí,
V Británii 16% dětí,
V Austrálii 15% dětí,
V Čechách je to zatím 7% dětí(to je zas přežitek socializmu), ale nebojte, zanedlouho doženeme Spojené státy.
Proč nás o tom každý den neinformují média?
Jsou předse objektivní, nebo ne?


Vložil: J.F.K., 10.06.2005 10:12
ip: ppp52.ul.tiscali.cz

CELY SEZNAM NOMINOVANYCH
Bude nebo byl nekde zverejnen seznam vsech nominaci na NiC?


Vložil: cech, 10.06.2005 09:47
ip: ppp-62-11-180-111.dialup.tiscali.it

Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!
Můj typ :
1.Jan Žižka z Trocnova
2.Karel IV.
3.T.G.Masaryk
4.Jan Hus
5.KarelČapek


Vložil: Milan, 10.06.2005 09:43
ip: valdeker.inway.net

antikristovi komunistickymu Filipovi
Filipe, to jsme se ucili za socialismu, ze nezamestnany na zapade jsou vetsinou ti, kterym vyhovuje brat davky v podpore a nepracovat. Ze ty ses komous! Nehraj to na nas.
Muj manzel zase studoval na skole na zapade, ze komuniste zerou deti, ze jsou prevteleni dablove.
Proto si na tebe da pozor.


Vložil: ap, 10.06.2005 09:37
ip: ppp-62-11-180-111.dialup.tiscali.it

KOMUNISTICKÁ ČÍNA
Čína dnes zásadně ovlivňuje ekonomiku celého světa.Za posledních 25 let se tempo růstu čínského hospodářství zrychluje každoročně o 9 %.
Od roku 1978 roste zahraniční obchod Číny o 15 %.
Každý týden doputuje do %Číny více než jedna miliarda dolarů ve formě zahraničních investic.
Proč o tom naše média neinformují?
Čeho se tak bojí?


Vložil: J.F.K., 10.06.2005 09:25
ip: ppp1124.ul.tiscali.cz

Havel a nezaměstnanost
To jestli Havel tvrdil,že nebude nezaměstnanost,to se opravdu mýlil. Na druhou stranu dobrá polovina nezaměstnaných jsou líný jak prasata a život ze sociálních dávek jim vyhovuje nebo pracují ještě načerno,ale započítávají se mezi nezaměstnané.


Vložil: Filip, 10.06.2005 08:57
ip: ip-85-160-134-168.eurotel.cz

Pro seržanta "J. Komunistu Fekála":
Samozřejmě, že ty tvoje "výplody" nepochopim... Na to jsem moc inteligentní a nmálo zapomětlivej. Ale ty to víš moc dobře, že kecáš, nepovídej... ;-)


Vložil: Filip#29, 10.06.2005 08:45
ip: r4al56.chello.upc.cz

Pro postiženýho J.FeKála:
Moji rodičové byli a jsou velmi schopní. Ale odmítali se podvolit "režimu". A takové, tato diktatura likvidovala. Zavírala nevinný lidi, vraždila nevinný lidi, mučila nevinný lidi, zkrátka ráj na zemi, že, Fekále? Dobře se měli právě jen primitivové a zločinci, jako ty...


Vložil: Filip#29, 10.06.2005 08:41
ip: r4al56.chello.upc.cz

Cimrman
Vážně škoda, že ČT vykopla vítěze téhle ankety Járu Cimrmana. Kdyby byl v desítce on, nemuseli bychom se tu hádat - vítěz by byl jasný.

Včerejší dokument o Cimrmanovi byl dost dobrý!


Vložil: Veveřice, 10.06.2005 08:35
ip: mail.stc.npu.cz

včera
probíhal chat s Michaelem Kocábem.Položil jsem mu několik otázek ,ohledně pozadí listopadu 89,a období následné privatizace...nedostal jsem jedinou odpověď...


Vložil: Dino Baran, 10.06.2005 08:34
ip: rip.vc.cvut.cz

Proč
se teď tolik šlape po Žižkovi?Co američtí hrdinové-vojáci?Např.gen Custer?Ti snad byli čistí a bez poskvrny?


Vložil: Manalese, 10.06.2005 08:32
ip: rip.vc.cvut.cz

Proč
všichni tolik šlapou po Žižkovi?V Americe by takovému člověku stavěly velké pomníky....co třeba američtí velitelé-hrdinové z válek?Byli svatí a čistí?


Vložil: Vittorio Manalese, 10.06.2005 08:28
ip: rip.vc.cvut.cz

to xxx
Taky jsem sedával u táboráků, poslouchal Svobodnou Evropu a jezdil na demonstrace :o) ... Nějaké zvláštní iluze o Václavu Havlovi jsem si nedělal tehdy a nedělám si je ani teď. Myslím, ale že pozitiva u této osoby vysoce převažují nad negativy, tedy alespoň zatím :). Zklamání a deziluze následuje po každé euforii a revolučním vzepětí v okamžiku, kdy předchozí disidenti buď odejdou sami znechuceni systémem fungování politické moci a nebo jsou vytlačeni pragmatickými kariéristy z tzv. šedé zóny (Klaus a spol.) či návratem starých vládců v novém kabátě, a někdy ani to ne (KSČ + mnozí lidé ve vedení ostatních stran včetně rádobypravicové ODS), kteří vždy velmi dovedně využijí neskušenosti a určité naivity revolucionářů z první vlny. Ti z revolucionářů, kteří se snaží zůstat u moci a něco ovlivnit, jsou pak buď tvrdě zlikvidováni anebo se prostě přizpůsobí. Nevím co je lepší - zůstat čistý a radikální a neprosadit nic nebo naopak prolévat potoky krve s prakticky stejným výsledkem anebo se přizpůsobit a dosáhnout aspoň něčeho? Fakt nevím, jenom si myslím, že Havel se zas až tak moc nezměnil a v minulosti nelhal a že ta dnešní přehnaná kritika vypovídá spíše o naivitě jeho některých dřívějších nekritických obdivovatelů a současných kritiků než o Havlovi samotném. Je celkem škoda, že se pak takový idealista "kterému to konečně došlo" dostane na stejnou loď s přáteli starých pořádků z přesvědčení jako je J.F.K. Tedy ne že, by ten zapčklý komunista neměl v některých svých argumentech i částečně pravdu - jen souvislosti mu poněkud unikají :)


Vložil: Hoxha, 10.06.2005 02:23
ip: 82.100.44.100

301 - 330 (1043) první stránka předchozí blok záznamů 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 další blok záznamů poslední stránka

Další diskuse


Zajímají nás všechny vaše názory a příspěvky, ohlasy kladné i ty negativní. Za obsah příspěvků nenese ČT odpovědnost a vyhrazuje si právo mazat příspěvky vulgární, nenávistné, nezákonné, poškozující dobré jméno ČT nebo obsahující neplacenou reklamu a ty, které nijak nesouvisí s projektem či jejich tvůrci. Děkujeme za pochopení.

© Česká televize 1996 - 2005