• Facebook
  • Youtube

Ondřej Havlík

Ostatní videa

  • Pohádka
  • Piškůtek
  • Formule 1
  • Závod rallye
  • Komunikace
  • Piškůtek
Zpět na hlavní scénu Ondřej Havlík

Rozhovor

Jaké je vaše původní povolání, profese, jakou máte školu?

OH › Původní, jo? To mám nějaký původní? No tak vystudoval jsem herectví, ale dělám ho míň než hudbu. Nejvíc dělám hudbu a nebo moderuju a nebo dělám takovýhle srandy. Jinak mám vystudovanou JAMU.

Proč jste se rozhodl/a pro účinkování v pořadu Na stojáka?

OH › Protože jsem poznal Nasti-jáka – Nasťáka. A Nasťák řek: „Jdeme do Na stojáka, držet huba.“ Tak jsem zavřel tlamičku a šel jsem, kam říkal. On mi takhle vždycky udělá program na odpoledne, tak jsme šli a bavilo nás to. A to je hlavní.

Kde čerpáte inspiraci?

OH › Nejvíc inspirace čerpám v mozku Nastyho. Potom se samozřejmě taky dívám do svýho mozku. No ale tak v nějakých normálních životních situacích. Člověk vždycky něco vidí a přijde mu to nějak vtipný a napadne ho, že by bylo dobrý to udělat jako scénku. Tak si tak sednem a půl dne spolu zkoušíme a stavíme to, až je to hotový nebo v nějakým tvaru, kdy si myslíme, že je to předveditelný před zraky diváků.

Máte nějaký umělecký (nebo jiný) vzor?

OH › Bylo by divný, kdyby Nasty nebyl můj vzor, je to můj výbornej kamarád. A zároveň mám strašně velkou spoustu dalších vzorů, třeba Bobby McFerrin, Michael Jackson... A třeba Jim Carrey je výbornej komik.

Můžete zmínit největší trapas, který se vám během vystoupení Na stojáka stal?

OH › Ne. Jako čekal jsem jednou, že nás vypískaj, a nakonec se to naštěstí nestalo, takže ne. Ale tam je sranda toho přístupu mýho a Nastyho. Můj přístup je takovej, že se lehce strachuju a jsem si furt nejistej v kramflecích. A Nasty mě vždycky poplácá po zádech a řekne „Hoď tam chlapa a všechno bude v pohodě!“ A pak je všechno v pohodě, když to řekne. Takže my se tak vzájemně doplňujem, což je dobrý.

Jak na vaše výstupy reaguje rodina, vaše okolí?

OH › To uvidíme, až to uvidí. Obecně mají ale u nás rodině v smysl pro humor. Rozhodně nejsou z těch lidí, kteří by říkali, jestli nechci dělat nějakou pořádnou práci. Třeba můj táta je nadšenej tím, že se vůbec můžem živit tím, že rozdáváme radost, že se tomu lidi zasmějou. A já jsem tím nadšenej taky, takže jsme všichni spokojení.