• Facebook
  • Youtube

Dominik Heřman Lev

Ostatní videa

  • O podpoře
  • Podomní prodejce
  • Tenisové utkání
  • Majordomus
  • O samostatnosti
Zpět na hlavní scénu Dominik Heřman Lev Fotografie

Rozhovor

Jaké je vaše původní povolání, profese, jakou máte školu?

DHL › Zkušeností mám za sebou nejvíc v telekomunikacích, pracoval jsem u různých telefonních operátorů – kdysi na PR, v marketingu a v oddělení reklamy.

Proč jste se rozhodl/a pro účinkování v pořadu Na stojáka?

DHL › Kdysi jsem měl s kolegou vlastní satirický pořad, takový politický kabaret v divadle U Hasičů. Za dvě sezony se náš tým vystupujících rozrostl na 7 lidí. Krásné časy… ale kvůli finančním problémům jsme pořad museli nakonec ukončit. Někdy v té době jsem poprvé viděl pořad Na stojáka, a tak jsem zkusil svou první scénku.

Kde čerpáte inspiraci?

DHL › Inspiraci čerpám ze života, z věcí kolem mě. Vyloženě si nepíšu výstupy tak, že bych si sednul a přemýšlel nad nějakým tématem, ale je to komentář na věci, které se dějí kolem mě.

Máte nějaký umělecký (nebo jiný) vzor?

DHL › V Čechách asi ne, ten obor je relativně mladý, ale v zahraničí by se určitě vzory našly.

Můžete zmínit největší trapas, který se vám během vystoupení Na stojáka stal?

DHL › Nic, kvůli čemu bych nemohl druhý den mezi lidi… Někdy nezafunguje vtip tak, jak to plánujete, ale z toho se dá vybruslit celkem rychle.

Jak na vaše výstupy reaguje rodina, vaše okolí?

DHL › Maminka je nejlepší a nejupřímnější kritik, když se jí to nelíbí, tak se tu kritiku vůbec nesnaží nějak zabalit. Její reakce na moje vystoupení z prvního natáčení před 6 lety byla: „Já jsem si myslela, že sem chodí lidi, co mají vtipný scénky?!?“ Na druhou stranu, když byla na představení, kde jsem se jí líbil, tak mi to taky řekne. Já vím, že ona to nepřehání ani na jednu stranu a co řekne, to zhruba platí. Je to maminka, takže to platí určitě.