Kytice - domů  
 
Deana Jakubisková-Horváthová
 
slovo Deany Jakubiskové   l  filmografie
  Produkce, dramaturgie a spolupráce na scénáři

„Celkové ztvárnění díla jde cestou využití kameramanského výtvarného obrazového pojetí, které je typické pro F. A. Brabce, názorně předvedené především v jeho režijní prvotině Král Ubu, který patří k nejoriginálněji výtvarně pojatým filmům devadesátých let.

V hudební oblasti počítáme s využitím výjimečného hudebního talentu dnes již světově proslulého hudebního skladatele Jana Jiráska, mimo jiné autora Pašijí Sv. Lukáše na motivy J.S. Bacha a K. Orffa.

Rozhodla jsem se pro tento projekt nejen proto, že Erbenova Kytice patří ke klenotům české národní kultury a plně si zaslouží filmové zpracování - pro svou aktuálnost, dramatičnost i dynamičnost, ale především proto, abychom uchovali toto literární dílo na stříbrném plátně i pro příští pokolení.
  Předpokládáme, že filmová adaptace "Kytice" osloví široké divácké vrstvy bez věkového omezení. O našem projektu jsme informovali již i některé významné mezinárodní filmové festivaly, které projevily o film značný zájem. Pevně věříme, že přispěje naší kulturní propagaci v zahraničí právě pomocí těchto festivalů a přehlídek.“

 

  Kytice Vodník Polednice Svatební košile Dceřina kletba Zlatý kolovrat Štědrý večer