MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Zájem o koprodukční filmy ČT (9. 7. 2008) (22. 07. 2008)
Karamazovi a Václav největším lákadlem ve videoroomu ČT

V meeting pointu České televize si mohou návštěvníci festivalu vybrat a zhlédnout každý den koprodukční film z nabídky ČT. Tuto službu poskytujeme už několik let, a proto si musí každý svůj film rezervovat alespoň jeden den předem. Z nabízených filmů byl tentokrát největší zájem o celovečerní hraný snímek Petra Zelenky Karamazovi, který vznikl na motivy legendárního románu Fjodora Michajloviče Dostojevského Bratři Karamazovi, a o strhující příběh Václav, natočený podle skutečných událostí Jiřím Vejdělkem.
Dnes naší čajovnu navštívili zástupci koprodukčního snímku Venkovský učitel. Film režiséra Bohdana Slámy zachycuje osudy tří hlavních hrdinů – Učitele, Marie a Chlapce - jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění. Pozvání na šálek osvěžujícího zeleného čaje s názvem Sněžný drak od Čajového komfortu přijali pan režisér a herec Pavel Liška, který ve filmu ztvárnil roli Učitele. Jejich vyprávění ze zákulisí natáčení bylo zajímavé a jak se dalo čekat v podání Pavla i velice vtipné.
Jakub Železný na závěr pozval všechny přítomné na další zajímavou debatu s dokumentaristkou Helenou Třeštílkovou a na půlnoční vyprávění Křemílka a Vochomůrky. I letos jim totiž od půlnoci patří promítací sál B, kam mají všichni vstup volný.
Ve středu odpoledne uspořádala Česká televize přímo na kolonádě koktejl ve stylu filmu Bathory. A tak se hosté mohli alespoň na chvilku vrátit na přelom 16. - 17. století, do doby života šlechtičny Alžběty z rodu Bathory. O chuťové buňky všech přítomných se po celou dobu osobně staral kuchařský odbobrník Filip Sajler, známý z pořadu ČT Kluci v akci. Bathory je o krvi, a tak byl koktejl laděn co nejvíce do červena. Nechyběly červené ubrusy, tatarák, malinovka ani červené víno. Pozvání přijali například herečka Zlata Adamovská s manželem Radkem Johnem, herec Václav Postránecký, herečky Michaela Maurerová a Veronika Freimanová, moderátorka Ester Janečková, režiséři Filip Renč, Jiří Strach, Igor Chaun, režisérka Helena Třeštíková, herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem, generální ředitel České televize Jiří Janeček a programová ředitelka Kateřina Fričová. Početná delegace filmu se ale samotné akce nemohla účatnit. Na středu byla totiž oficiálně ohlášena distribuční celorepubliková premiéra, a tak se všichni museli rychle přesunout do Prahy. Téhož dne se také křtila kniha o filmu.

reklama