MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Bathory a Rui Gui (5. – 6. 7. 2008) (06. 07. 2008)
Čachtická paní a černý wulong

Sobota byla ve znamení příprav světové premiéry nového historického filmu režiséra Juraje Jakubiska Bathory. Snímek se pohybuje mezi historickou freskou a baladou, pojednanou s expresivitou pláten Caravaggia, malíře, který se překvapivě stává jedním z aktérů životního dramatu „čachtické paní“. Bathory je na festivalu uvedena v sekci Pocta Juraji Jakubiskovi. Premiéra filmu byla naplánována na 17 hodinu ve Velkém sále v hotelu Thermal, ale všichni přihlížející, kteří chtěli spatřit velké hvězdy početné delegace, si museli chvíli počkat. Důvodem byla tisková konference Roberta De Nira, která se konala v prostorách kolonády, a tak si auta přivážející hosty slavnostní premiéry musela prorazit cestičku jinudy. O to větší pak byly ovace před hotelem Thermal.
Na snímku Bathory se podílela jako koproducent i Česká televize, a tak není náhodou, že jej zařadila do programu oblíbených čajoven. Režisér Juraj Jakubisko a herec Jiří Mádl přijali od 15 hodin pozvání k diskusi nad šálkem dobrého čaje do naší improvizované čajovny. K velmi zajímavému povídání o natáčení a velkolepé výpravě filmu se podával tmavý povzbuzující a příjemně osvěžující wulong, vyznačující se medovou chutí s oříškovo-kůrovou příchutí se zlatavým nálevem. Již tradičně ho pro televizní čajovnu připravil Čajomír z Čajového komfortu.
Dnes o půlnoci pak Křemílek a Vochomůrka osobně přivítají své fanoušky a pustí jim své první příběhy z mechu a kapradí na dobrou noc.

reklama