MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Zahájení (30. 06. 2007)
Co se stalo první den festivalu.

Česká televize se stala i letos hlavním mediálním partnerem MFF KV. V rámci festivalu připravila bohatý doprovodný program. Aby se vše vydařilo, dorazili štáby a pracovníci oddělení Marketing a komunikace do Varů již ve čtvrtek a pustili se do příprav. A tak se během dne butik s konfekcí proměnil v Meeting point ČT a všechny volné plakátovací plochy byly polepeny plakáty s programem ČT na festivalu.
Pátek se nesl v duchu slavnostního zahájení festivalu a příjezdu herečky Renée Zellweger. Renée účasti na festivalu věnovala velké přípravy. S kamarádkou Sharon Stone byla trochu nakupovat, protože Sharon už ví, co se ve Varech nosí. Vzhledem k tomu, že festival většinou provází proměnlivé počasí, Renée si pořídila spoustu modelů. Prý ten kufr ani neuzvedla. Bohužel se zavazadlo s veškerou garderobou ztratilo, a tak přijela Renée na zahájení jen v tričku a džínech po své sestře. Naštěstí jí projev, který si připravila pro pana Břetislava Pojara, jemuž bude na festivalu předávat cenu (Pocta B. Bojarovi) nikdo sebrat nemohl.
Před 19 hodinou se začali sjíždět hosté. Návštěvníci, kteří chtěli alespoň na chvilku zahlédnout nebo si dokonce podat ruku s nějakou známou osobností, si ale museli své místo za zábranami hlídat už od odpoledne. Na festival dorazili vedle všech zahraničních a tuzemských producentů, tvůrců, členů porot třeba i herečka Taťána Vilhelmová, která přišla v doprovodu Jiřího Macháčka, Jana Švandová, Světlana Nálepková nebo třeba Miroslav Donutil se svou manželkou Zuzanou. Prezident festivalu Jiří Bartoška osobně přivítal pana prezidenta Václava Klause s chotí. Bonbonkem nakonec byl samotný příjezd Renée Zellweger, která leč bez kufru, ale s dobrou náladou pózovala přítomným fotografům a redaktorům tv štábů poskytla rozhovor. Samozřejmě věnovala i pár slov přítomným fanouškům. Moderátorského žezla se ujal jako každý rok zkušený Marek Eben.
Dnešek, tedy sobota je ve znamení příprav, kdy se ČT aktivně zapojí do festivalového dění. Už od pátku sice vysíláme na vnitřním okruhu různé sestřihy večerníčků, klipů, filmů o filmech a další pořady ČT, ale už zítra přivítáme v 16 hodin první návštěvníky v improvizované čajovně. Pozvání k diskusi přijal pan režisér Břetislav Pojar a tak nám možná prozradí i něco víc o jeho setkání s Renée.
V půlnoci pak Večerníček osobně přivítá své fanoušky a pustí jim příběhy na dobrou noc.
Dnes na festival dorazí např. Martin Koppa, Linda Jablonská, Karel Vachek, Igor Bareš, Ivan Vojnár a spousta dalších mezinárodních hostů. Co nám přinese dnešní den se dozvíte už zítra.

reklama