MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

sobota 1. července - Železná bohyně k narozeninám Jakuba Železného (03. 07. 2006)


Moderátor České televize Jakub Železný zahájil v 16 hod. první hodinovou diskusi nazvanou příznačně Čaj o ČTvrté. Tématem povídání byl nový koprodukční film České televize Krev zmizelého. Velkolepý epos lásky a prokletí, který se odehrává během 2. světové války a v období na ni navazujícím vypráví dramatický příběh matky a dcery a jejich zápasu o základní lidské právo - žít svůj život. Návštěvníkům improvizované čajovny, usazeným na pohodlných polštářích v barvách hvězdného léta, byl zdarma servírován polozelený čaj zvaný Železná bohyně, připravovaný společností Čajový komfort. Výběr čaje pro tento den nebyl čistě náhodný - Jakub Železný toho dne totiž oslavil své 33. narozeniny. Gratulujeme!
Návštěvníci nad šálkem dobrého čaje diskutovali s panem režisérem Milanem Cieslarem a scénáristou Vladimírem Körnerem o jejich filmové tvorbě.
Francouzský režisér a producent Luc Besson se omluvil organizátorům MFF Karlovy Vary, že je nucen z neodkladných pracovních důvodů zrušit návštěvu 41. ročníku festivalu, kde měl uvést snímek Angel-A. Z pracovních důvodů byla rovněž zrušena návštěva herečky Jacqueline Bisset. Vzhledem ke změně termínů je herečka nucena pracovně odcestovat do USA dříve, než původně zamýšlela.

reklama