MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Den České televize na festivalu (08. 07. 2005)


Již od brzkého rána začaly přípravy na soutěžní den, který připravila Česká televize pro všechny návštěvníky filmového festivalu. Na Kolonádě byly od 10 hod. postaveny stánky se soutěžemi k nejnovějším koprodukčním filmům České televize. Zájemci si mohli prověřit své znalosti filmů Sametoví vrazi, Sluneční stát, Snowboarďáci, Horem pádem, Vaterland lovecký deník a Tatínek. Za nejlepší výkony a znalosti bylo možné získat zajímavé ceny od České televize a nebo poukaz na míchaný koktejl, který byl k proměnění na večerním Tanci s Českou televizí v Poštovním dvoře.
Součástí Dne České televize bylo setkání s novináři, na kterém vedení ČT představilo přijaté a očekávané projekty nových koprodukčních filmů. Tiskový mluvčí Martin Krafl v úvodu představil porotu druhého ročníku udělování Ceny ČT Nezávislá kamera za nejlepší film v sekci Fóra nezávislých. Michael Málek (vedoucí dramaturg Centra převzatých pořadů ČT), Peter Nágel (programový ředitel MFF Bratislava) a Miloš Stehlík (ředitel Facets multimedia Chicago), udělili cenu argentinskému snímku Los Muertos režiséra Lisandra Alonsa za podmanivou minimalistickou vizi hluboce lidského vyprávění, které získává mystický rozměr.
Vyvrcholením dne byl večerní Tanec s Českou televizí v Poštovním dvoře, kde se konal koncert skupiny Děda Mládek Illegal Band. Vstup na koncert byl volný a vítaný. V průběhu večera generální ředitel České televize Jiří Janeček společně s prezidentem MFF Karlovy Vary Jiřím Bartoškou oficiálně předali cenu ČT, kterou převzal v zastoupení Eduardo Antín, ředitel Mezinárodního festivalu nezávislého filmu v Buenos Aires. Cenu, profesionální digitální kameru, sponzorovala společnost vyrábějící AntiEthanol 07.
Kromě prezidenta festivalu Jiřího Bartošky zavítali na večerní Tanec režisér Jiří Krejčík, programový ředitel MFF Zlín Petr Koliha, herci Bára Seidlová, Michal Dlouhý, Václav Postránecký, Pavel Zedníček a Hana Kousalová, spisovatelka Halina Pawlowská, zpěvák Karel Černoch, osobnosti známé z obrazovky ČT Petr Lesák, Marcela Augustová, Martina Vrbová, Iva Hüttnerová, Kateřina Blechová, reportér Jiří Hynek a řada dalších.
Průvodcem celého večera byl moderátor České televize Jakub Železný.

reklama