MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Vodní víla tančila nad porotou Fóra nezávislých (07. 07. 2005)
Čaj o ČTvrté a Sluneční stát, porota Fóra nezávislých, festivaloví hosté

Jakmile se v názvu koprodukčního filmu České televize, jehož tvůrci přijali pozvání Jakuba Železného na čaj objeví slovo nebe nebo slunce náhle přestane pršet a nad Karlovými Vary se objeví sluníčko. Včera mohli hosté naší čajovny při popíjení polozeleného čaje Vodní víla klást dotazy režisérovi Martinu Šulíkovi, producentovi Čestmíru Kopeckému, ale také zástupcům něžného pohlaví herečce Anně Šiškové a Anně Cónové. Kterému že filmu byl věnován včerejší Čaj o ČTvrté? Česko-slovenskému koprodukčním snímku Sluneční stát, který je na festivalu uváděn jako jediný zástupce hájící barvy ČR v soutěži.
Meeting point se stal útočištěm poroty Fóra nezávislých. Ta zde vybírala nejlepší film, který si odnese Nezávislou kameru Cenu ČT. Výsledky budou sice oznámeny a cena předána ve čtvrtek, ale již včera byla v doprovodu našich kolegů porota spolu s vítězem na slavnostní večeři.
Na závěr už jen krátce. Do Karlových Varů dorazili: režisér Walter Salles, který uvede film Motocyklové deníky a herec Michael Madsen, který je součástí delegace k filmu Sin City město hříchu režisérů Franka Millera a Roberta Rodrigueze. Blízko to měli Martin Dostál s Janem Svěrákem, kteří přijeli i s Tatínkem. A do Meeting pointu ČT zavítavší Břetislav Rychlík, ve Varech představil dokument Kamenolom boží.

reklama