MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Večerníček hvězdou festivalu (06. 07. 2005)
Sluneční stát na čaji, Večerníček hvězdou festivalu, Videoroom, festivaloví hosté.

V úterý přijali pozvání Jakuba Železného na Čaj o ČTvrté producenti koprodukčního filmu České televize Snowboarďáci Pavel Melounek a Jan Nejedlý. Společnost jim dělala filmová maminka Veronika Freimanová. Producenti prozradili tajné informace z natáčení. Například, že si Vojta Kotek poranění hlavy způsobil doopravdy a ne jen ve filmu. Na chvíli prý ani nevěděl jak se jmenuje a kdo je. Veronika přiznala, že mnohem snažší je pro ni být maminkou dvou dcer, než dvou pubertálních kluků. Pro osvěžení nabídnul tentokrát Čajový komfort zelený čaj s názvem Dračí studna. Mezi náhodnými hosty útulné čajovny České televize byla i herečka Tereza Brodská.
Velkou hvězdou festivalu se stal náš Večerníček. Při jeho procházkách po kolonádě, na kterých zve kolemjdoucí na půlnoční promítání na dobrou noc, je vždy obklopen spoustou festivalových návštěvníků, kteří s ním chtějí být vyfotografováni. Večerníček neunikl ani pozornosti médií. Už několikrát si ho našla kamera štábu festivalové televize. Velký úspěch slaví i Videoroom umístěný v Meeting pointu ČT. Nejčastěji hraným snímkem na přání je koprodukční film ČT Kousek nebe a Skřítek.
Na festival dorazili herec Jeremy Davies, který představí na festivalu film Larse von Triera Manderlay a v současné době nejvýraznější mladý herecký talent se slibnou budoucností Michael Pitt, který doprovodí festivalové uvedení filmu Guse Van Santa Poslední dny.

reklama