MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Kousek nebe nad Karlovými Vary (05. 07. 2005)
Čaj o ČTvrté, Večerníček i na vnitřním okruhu, festivaloví hosté

V pondělí se nad Karlovy Vary objevilo sluníčko, které poprvé prohřálo promrzlé a promočené návštěvníky festivalu. I přes to, že byl krásný slunečný den přilákal program Čaje o ČTvrté řadu diváků. Kousek nebe se totiž ukázal i v naší čajovně. Hovořilo se o stejnojmenném koprodukčním filmu České televize uváděném v sekci Variety Critic´s Choice. Pozvání Jakuba Železného na čaj přijal režisér Petr Nikolajev a herci Zuzana Stivínová a Pavel Zdeníček. Petr Nikolajev zavzpomínal na natáčení, Pavel Zedníček prozradil, kdo vymyslel, že bude v Kousku nebe hrát bez svého pověstného kníru a že si nejčastěji zahrál roli sanitáře. Zuzana prý roli nevěstky. Tentokrát byl Čajovým komfortem podáván černý zemitý čaj Puerh.
Pro velký zájem o vysílání půlnočních Večerníčků jsme operativně vyšli vstříc návštěvníkům, kteří se do kinosálu už nedostali a tak od půlnoci reprízujeme na vnitřním okruhu pásmo z předešlého dne.
Do festivalového dění se zapojil také americký herec Michael Pitt, který přijel, aby osobně uvedl projekci nejnovějšího filmu Guse van Santa (Poslední dny) a Gael García Bernal, který patří k největším talentům své generace a na festivalu doprovodí snímek Motocyklové deníky (Diarios de motocicleta, 2004) režiséra Waltera Sallese.

reklama