MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Pavel Štingl s vůní Bílé pivoňky (03. 07. 2005)
Festivaloví hosté, Čaj o ČTvrté, kinosál v Meeting pointu ČT, Večerníček na dobrou noc

Dnes návštěvníci přivítali na festivalu jednu z největších hvězd evropského filmu Liv Ullmannovou, která převzala Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu. Hvězdou letošního Fóra nezávislých je filmař Alexander Payne, držitel Oskara za scénář snímku Bokovka (Sideways, 2004), který uvede v Karlových Varech i své starší snímky.
Jakub Železný si na Čaj o ČTvrté pozval dokumentaristu Pavla Štingla, který na festivalu uvedl dokument Mír jejich duši. Hosté čajovny se zajímali i o jeho dokument o žijící nežijící největší osobnosti Čech, Moravy a Slezska Járovi Cimrmanovi. Příjemné povídání podpořil bílý čaj zvaný Bílá pivoňka podávaný Čajovým komfortem.
Nejen festival, ale i Večerníček slaví v letošním roce 40. narozeniny. Při této příležitosti Česká televize připravila pro veřejnost zdarma promítání Večerníčků na dobrou noc. Na dnešní první půlnoční projekci zval osobně Večerníček.
Meeting point České televize se i dnes stal malým kinosálem. Nejčastěji hraným snímkem na přání byl koprodukční film ČT Horem pádem, který je uváděn na festivalu. K dobré atmosféře přispěla návštěva v podobě milé tváře z obrazovky Martiny Vrbové.

reklama