MFF KARLOVY VARY 2004 Česká televize na 39. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček
aneb novinky z festivalu pohledem zástupců ČT

Zahájení 40. ročníku MFF KV 2005 (01. 07. 2005)
Meeting point České televize navšívili Arnošt Lustig s dcerou Evou Lustigovou, Marta Kubišová, Milan Hein, ale i americký herec L.Q. Jones.

1. července byl v 19 hodin slavnostně zahájen jubilejní 40. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Před hotelem Thermal, kde slavnostní zahájení vypuklo, čekaly od brzkého odpoledne davy návštěvníků, které toužily alespoň na malý okamžik zahlédnout své filmové idoly. Někomu z davu se možná poštěstilo stát poblíž nebo se dokonce dotknout neodolatelného a věčně přitažlivého Roberta Redforda nebo amerického herce Matta Dillona. První star, kterou mohli návštěvníci přivítat, byl prezident festivalu Jiří Bartoška. Český film byl zastoupen oblíbeným hercem Miroslavem Donutilem. Na zahájení festivalu byla udělena cena Křišťálový glóbus, kterou za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii obdrželi americký herec Robert Redford a český režisér Jiří Krejčík. Důležitost ceremoniálu podpořila účast Madeleine Albrightové, Václava Havla s chotí i českého premiéra Jiří Paroubka.
Česká televize byla u toho a nejdůležitější okamžiky pro diváky zaznamenala pro pořad Festivalové vteřiny. Ani tým Meeting pointu České televize si tuto možnost nemohl nechat ujít a všichni jsme byli připraveni k náhodnému setkání. A tak se kolegovi Davidu Kopeckému podařilo získat vlastnoruční podpis Roberta Redforda. Po skončení ceremoniálu navštívili Meeting point ČT významné osobnosti jako například spisovatel Arnošt Lustig s dcerou Evou, Marta Kubišová i umělecký ředitel divadla Ungelt Milan Hein. Velice příjemným oživením byla předpůlnoční zahraniční návštěva herce L.Q. Jonese (Patriot, Řeka smrti, Tornádo).
Fotografie pro Českou televizi z festivalu pořizuje fotograf Ondřej Kalmán.

reklama