MFF KARLOVY VARY 2003 Česká televize na 38. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Televize v nejlepších letech má stále co nabídnout

Letos se Česká televize opět představí na mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v roli hlavního mediálního partnera. Návštěvníkům festivalu však nabízí nové možnosti pohledu na televizi, která letos slaví 50. výročí vysílání:

Těm, kdo se chtějí zeptat na televizí a její aktivity na festivalu, bude od 4. do 12.7. sloužit Meeting Point České televize, umístěný hned u vchodu do hotelu Thermal. Komu nebude stačit nabídka festivalových filmů, může si zde domluvit speciální projekci koprodukčních filmů ČT. A kdo se nebude chtít na nic zeptat či podívat, může alespoň ochutnat "českotelevizní" bonbóny, nebo si odnést pohlednici ze speciální edice k 50. výročí vysílání.

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

Každý večer od 21hodin začíná speciální vysílání České televize na vnitřním festivalovém okruhu - Festivalové televizi v prostorách hotelu Thermal. Unikátní vysílání, připravené speciálně pro karlovarský festival, představí tématické sestřihy k 50. výročí televize, nabídku současné tvorby, koprodukčních filmů a připomene úspěšný čtyřiadvacetihodinový pořad "Teleautomat", který mohli televizní diváci sledovat 1.5. Pro každý večer je připraven sestřih z různých časových období a tato dvouhodinová historická procházka jistě pobaví ty, kteří se nedostali na filmové představení či si chtějí odpočinout.

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

V prvním patře budovy Lázně I (Sady Karla IV.) v prostorách Roxy café bude instalována po celou dobu konání festivalu putovní výstava "50 let s televizí aneb Ochutnávka televizní historie", která prostřednictvím fotografií, loutek, kostýmů a drobných dekorací mladším návštěvníkům představí a starším připomene významné pořady uplynulého půlstoletí v oblasti televizní zábavy, původní dramatické tvorby, tvorby pro děti a mládež a seriálů. V rámci výstavy bude denně probíhat projekce částí pořadu "Teleautomat" a sestřihu současné tvorby a nabídky České televize nejen v oblasti televizní tvorby.

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

Na 9. července je připraven pro širokou veřejnost "Tanec s televizí". V prostorách Poštovního dvora zahraje od 21 hodin kultovní skupina MTO Universal, složená z předních pražských herců divadla Sklep (T. Hanák, L. Vychodilová, F. Burda, J. Hanáková), výtvarníků ( A. Najbrt, F. Skála, Z. Lhotský) a virtuosů (J. Podzimek, R. Fojtíček, L. Polifka). Večer ve znamení 50. výročí televize nabídne výběr toho nejlepšího z těch nejstrašlivějších skladeb naší poválečné historie s důrazem na 70. a 80. léta. Vstup je volný a vítaný až do naplnění kapacity.

O všech aktivitách České televize budou návštěvníci informováni formou červených letáků, které budou k dispozici na půdě festivalu.

videospot

reklama