MFF KARLOVY VARY 2003 Česká televize na 38. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček - den osmý

Festival se zvolna chýlí ke konci. Největší hvězdou dne je režisér Gus van Sant, který přijel do Varů doprovodil svůj nejnovější film Slon (Elephant) o masakru na americké škole v Columbine a o násilí na školách vůbec. Názory na film se velice různily, panu prezidentovi Klausovi se prý například nelíbil vůbec. Nicméně van Sant získal za tento film prestižní Zlatou palmu v Cannes, takže zájem jak o film, tak o tvůrce především ze stran y novinářů byl velký.

Čeští filmoví producenti se sešli s novináři na tiskovce, kde byla představena činnost APA (Asociace producentů v audiovizi), spolupráce se zahraničními filmaři a činnost Českého filmového centra.

Pro nás to byl den smutný protože (a zde cituji z festivalového deníčku):
"Včera v časných hodinách došlo v Lázních I. K únosu jednoho z předních televizních moderátorů éry Studia Kamarád. Policie ČR po něm vyhlásila celorepublikové pátrání. Hledaný Muf je menší postavy, s velkým bambulatým nosem a širokými ústy. Zvláštní znamení: nemá ruce. Veškeré informace o hledaném sdělte nejbližší služebně PČR nebo Mufa vraťte, kde jste ho ukradli, holomci."
No comment!

Nezbývá nám než doufat, že se Muf vrátí.

Když se ohlédneme zpět na těch pár dní, které jsme strávily na festivalu (zastoupení bylo čistě ženské - jak ze strany tiskového odd., mediálních partnerství i Telexportu), můžeme s čistým svědomím říci, že se náš stánek neztratil v tlačenici a že si ho fanoušci českého filmu a televize našli. Z naší nabídky videoprojekce filmů byl největší zájem o Městečko a Musím tě svést, novináře zase zaujal Klíč k určování trpaslíků. Děti pobíhající kolem Thermalu se velmi potěšily balónky a bonbóny s logem 50 let s televizí.

reklama