MFF KARLOVY VARY 2003 Česká televize na 38. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček - den šestý

Šestý den na festivalu byl pro nás - zástupce České televize - dnem D. Nejprve se v Lázních I. (kde je po celou dobu festivalu k vidění výstava k 50. výročí televize) uskutečnilo setkání s novináři.

Nejprve pověřená programová ředitelka Markéta Luhanová seznámila novináře s velkých nárůstem sledovanosti pořadů České televize. Poté představil ředitel výroby ČT Petr Erben nová Pravidla pro vstup České televize do koprodukčních projektů. A na závěr byl pokřtěn katalog Česká televize a český film 2002-2003.

Ve večerních hodinách se rozezpíval malebný Poštovní dvůr hity 60. - 70. let v interpretaci MTO Universal, jmenovitě herců divadla Sklep Tomáše Hanáka, Lenky Vychodilové, Jany Hanákové a Fera Burdy, výtvarníků Zdeňka Lhotského, Františka Skály a Aleše Najbrta a virtuosů Jiřího Podzimka, Romana Fojtíčka a Luďka Polifky.

Naštěstí přálo počasí, takže i když v Lázních I. konkurovala skupina Support Lesbians, v Poštovním dvoře se za svitu loučí tančilo až do půl třetí ráno.

Šestý den byl ovšem významný i tím, že na festival dorazila nejslavnější hvězda festivalu - americký herec Morgan Freeman (známe ho především z oscarového filmu Řidič slečny Daisy), a o půlnovi uvedl film Pavučina snů. Podle porůznu vyslechnutých názorů však tento horor podle námětu S. Kinga příliš příznivců nezískal...

V soutěžní sekci bylo včera k vidění drsné školní drama režisérky Aisling Walshové Píseň za chudého chlapce (v hlavních rolích Aidan Quinn a Iain Glen) a romantická komedie Starý, nový, půjčený a modrý, který v duchu Manifestu Dogma 95 natočila Dánka Natasha Arthyová (tato sympatická, usměvavá režisérka "doprovodila" svůj film na karlovarský festival).

reklama