MFF KARLOVY VARY 2003 Česká televize na 38. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček - den pátý

Ve Varech konečně vysvitlo sluníčko, takže tradiční media party, kde se setkávají nejen novináři s umělci (v úvodu této akce byli oceněni tvůrci filmu Pelíšky Petr Jarchovský a Jan Hřebejk, který se stal podle ankety MfDnes filmem desetiletí), ale také producenti, sponzoři a všichni důležití lidé, kteří mají společný zájem - vytvořit příznivé podmínky pro vznik nových českých filmů. V branži se dobře orientuje Václav Marhoul - který pozval novináře na Snídani s Filipem. Po šesti letech se mu podařilo dát dohromady původně divadelní projekt Mazaný Filip s Tomášem Hanákem v hlavní roli. Marhoul - který je zároveň producentem, scenáristou i režisérem chce představit nový film, v němž si zahrají především členové Sklepa a výtvarné skupiny Tvrdohlavých, v prosinci t.r.
Z výrazných zahraničních hostů jsme přivítali herce Williama Forsytha (natočil 77 filmů, mj. Tenkrát v Americe či Raising Arizona) nebo hvězdu filmu Intimita Kerry Foxovou.

Z doprovodných akcí připomeňme výstavu v galerii Thun v Lesově u Karlových Varů, kde bratři Cabanové při půlnoční vernisáži představili retrospektivu svých scénických prací pro karlovarský festival v posledních osmi letech.

Z filmů vzbudit velký zájem publika maďarsko-italský válečný film Rózsovy písně, kde dramatický příběh o fašistickém teroru a židovských uprchlících sledujeme optikou dospívajícího chlapce.

reklama