MFF KARLOVY VARY 2003 Česká televize na 38. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček - den čtvrtý

Náš meeting point ČT je opravdu na strategickém místě - hned vedle hlavního vstupu do Thermalu. Takže nejenže vidíme, kdo z českých celebrit přichází (a ihned je přemlouváme, aby šli promluvit do neustále vysílajícího Filmžurnálu). Včera se nám podařilo ulovit např. dramaturga ČT Václava Šaška, tvůrce filmu Nuda v Brně Vladimíra Morávka a Jana Budaře, či dokumentaristku Helenu Třeštíkovou. Před naším stánkem usedla jedna z hvězd - Bolek Polívka - a tak zcela spontánně vznikla malá autogramiáda (takové nečekané akce jsou nejlepší!)

A filmový zážitek dne? Norský soutěžní film Buddy (Kámoš), doprovázený početnou delegací tvůrců, si otevřel doslova ovace ve stoje. Že bychom si troufli předvídat vítěze letošní soutěže?! Svěží současné dílko o lásce, osamělosti, traumatech i drobných radostech, prolínání skutečného a virtuálního pocitového světa, o možnosti mediálně zkreslovat fakta - ale především o přátelství, které je cennější než cokoli jiného na světě.

Přesně podle motta letošní znělky - "každý svých pět minut slávy" - můžeme sledovat exhibici nejen na plátně, ale i před ním. Ať už jde o "pokladače mikrofonů" (po úvodu a představení tvůrčí delegace se před začátkem filmu musí položit mikrofon na zem, aby nepřekážel při promítání) až po řadové návštěvníky, kteří nechtějí přijít o své místo v hledišti (pár minut před začátkem jsou vpuštěni lidé bez lístků a ti nemilosrdně zaberou všechna neobsazená místa). A zdá se, že konečně vysvitne i sluníčko. Na středu budeme potřebovat teplo - v Poštovním dvoře připravujeme na večer Tanec s Českou televizí (bude hrát MTO Universal - což jsou herci ze Sklepa, např. T. Hanák, F. Burda ad.)

reklama