MFF KARLOVY VARY 2003 Česká televize na 38. mezinárodním filmovém festivalu
Hledej pořad: 
...více

Festivalový deníček - den první

Třicátý osmý ročník karlovarského filmového festivalu odstartoval a Česká televize jako každoročně bude přinášet pravidelný pořad Festivalové vteřiny moderované Markem Ebenem, kde se dozvíte to nejpodstatnější z festivalového dění (denně na ČT 1 ve večerních hodinách).
Zároveň vás budeme pravidelně o festivalovém dění informovat i na našich webových stránkách.
Náš meeting point ČT (na strategicky dobrém místě - hned vedle vchodu do Velkého sálu v hotelu Thermal) nabízí novinářům a dalším zájemcům tiskové materiály o pořadech ČT a také distribučních filmech vzniklých v koprodukci s ČT + speciální červenobílé bonbóny 50 let s televizí!

A jaké jsou první dojmy z Varů?
Autor letošní znělky festivalu Petr Zelenka nám letos přesně v duchu světových trendů místo ladných dívčích křivek dopřává pohled na obnaženého pana Číhala na jevišti karlovarského divadla. Ostatně, protagonista znělky je členem Bílého divadla a vystupoval v rouše Adamově už na loňském plzeňském divadelním festivalu - takže tuto slávu hrdinně snáší.
Na zahajovacím večeru se představil divákům nejen on, ale přímo se to tu hemžilo osobnostmi filmového světa - jak v hledišti, tak na jevišti.
V centru pozornosti ten večer stáli dva režiséři světových jmen - ocenění za celoživotní přínos světového kinematografii - Jiří Menzel a Stephen Frears.
I když režiséři stojí raději za kamerou než před ní, tentokrát museli vstoupit do světel reflektorů osobně. Jiří Menzel při této příležitosti pochválil mladé české tvůrce, že šíří slávu českého filmu do celého světa. A Stephen Frears? Je pro nás velice příjemné, že pan režisér (Hi-Lo Country, Mary Reilly, Hrdina proti své vůli, Nebezpečné vztahy) připomenul jako jednoho ze svých učitelů režiséra českého původu Karla Reisze. Prozraďme, že je tak neformální, že mu na slavnostní večer musili půjčit slavnostní oblek. Ten už ovšem neměl, když přišel uvést svůj film Dirty Pretty Things do velkého sálu Thermalu nabitého i o půlnoci - a to nejen mladými lidmi.
V Karlových Varech nám sice zatím nepřeje počasí, vynikajících filmů a zajímavých lidí je tu ale dost.

reklama