Terezka

Pro koho je film určen

V sobotu 18.10. proběhla v Praze v kině Palace Cinemas Nový Smíchov exkluzivní předpremiéra filmu „Kdopak by se vlka bál“. Projekce se zúčastnilo 150 rodičů s dětmi, kteří měli možnost přihlásit se na projekci prostřednictvím stránek Žena.cz. Cílem předpremiérové projekce bylo mimo jiné zjistit jak film funguje na diváky, zejména zda je vhodný pro děti.

Po projekci rodiče i děti známkovali film jako ve škole. „Průměrná známka byla 1-, což je nad očekávání,“ řekl producent Vratislav Šlajer. Projekce se účastnili děti od 5 let. „Z hodnocení vyplývá, že děti filmu porozuměli. Některé menší se ale trochu báli, zápletka je napínavá a místy i strašidelná. Na druhou stranu hodně dětí označilo jako nejsympatičtější postavu vlka, který je právě tím strašidelným elementem. Ukázalo se, že film je ideální pro děti od 7 let výš „… nebo i pro menší které se rády bojí,“ směje se producent.

Pro koho je tedy film určen? „Je to film pro dospělé, který mohou vidět s dětmi. Ve filmu se řeší závažnější rodinná témata, je ale vyprávěn pohledem šestileté holčičky. Díky tomu je srozumitelný a zábavný pro všechny. Není to film směřovaný na dětského diváka, ideální je společná návštěva kina rodičů s dětmi“, vysvětluje producent.

Diváci označili film většinou jako napínavý, milý a dojemný. „Jsem ráda, že film diváky dojíma a místy i rozesmívá,“ říká režisérka Maria Procházková, která je i autorkou scénáře a výtvarné koncepce filmu. „Hodně fungují postavy dětí – Terezky a jejího kamaráda Šimona. Snažili jsme se na humor netlačit, ale přesto se ho tam trochu dostalo. Diváci se tedy nemusí bát, že by náš film byl depresivní.“

Reportáž Kinoboxu

Další videaDalší

Bionaut Films, Dělnická 47, Praha 7, telefon: +420 222 967 358 fax +420 222 967 357, email: bionaut(at)bionaut.cz