Terezka

Novinky

Exkluzivní předpremiéra v kině Palace Cinemas Nový Smíchov

19. 10. 2008

V sobotu 18.10. proběhla v Praze v kině Palace Cinemas Nový Smíchov exkluzivní předpremiéra filmu „Kdopak by se vlka bál“. Projekce se zúčastnilo 150 rodičů s dětmi, kteří měli možnost přihlásit se na projekci prostřednictvím stránek Žena.cz.

Do distribuce vstupuje film oficiálně až 4. prosince 2008. Cílem předpremiérové projekce bylo mimo jiné zjistit jak film funguje na diváky, zejména zda je vhodný pro děti.

Projekci uvedla režisérka Maria Procházková, herci Jitka Čvančarová a Martin Hofmann a producent Vratislav Šlajer. „Chtěli jsme udělat radost vám a tím i sobě“, řekla Maria Procházková před projekcí, „jste naši první opravdoví diváci a my se těšíme na reakce.“ Pro herce to byla první možnost film vidět stejně jako pro diváky.

Tvůrci charakterizují film jako příběh o lásce, na který můžete vzít děti. Hlavní postavou je šestiletá holčička Terezka, která má moc ráda pohádku “O Červené Karkulce”. Žije spokojeně s maminkou a tatínkem, chodí do školky s kamarádem Šimonem a je šťastná... Ale jak už to v pohádkách i v životě bývá, jednoho dne se cosi změní: Terezka neví proč se maminka najednou chová jinak. Neví, kdo je ten cizí pán a proč se doma mluví o Japonsku... Ví jen, že něco je špatně. Ptá se, ale dospělí mluví jinou (svojí) řečí. Jediný, kdo umí poradit, je kamarád Šimon a ten má jasno: maminka je vyměněná. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Složitá cesta za odhalením tajemství možná povede přes daleké země a potká i nebezpečného vlka...

Po projekci rodiče i děti známkovali film jako ve škole. „Průměrná známka byla 1-, což je nad očekávání,“ řekl producent Vratislav Šlajer. Projekce se účastnili děti od 5 let. „Z hodnocení vyplývá, že děti filmu porozuměli. Některé menší se ale trochu báli, zápletka je napínavá a místy i strašidelná. Na druhou stranu hodně dětí označilo jako nejsympatičtější postavu vlka, který je právě tím strašidelným elementem. Ukázalo se, že film je ideální pro děti od 7 let výš „… nebo i pro menší které se rády bojí,“ směje se producent.

Pro koho je tedy film určen? „Je to film pro dospělé, který mohou vidět s dětmi. Ve filmu se řeší závažnější rodinná témata, je ale vyprávěn pohledem šestileté holčičky. Díky tomu je srozumitelný a zábavný pro všechny. Není to film směřovaný na dětského diváka, ideální je společná návštěva kina rodičů s dětmi“, vysvětluje producent.

Diváci označili film většinou jako napínavý, milý a dojemný. „Jsem ráda, že film diváky dojíma a místy i rozesmívá,“ říká režisérka Maria Procházková, která je i autorkou scénáře a výtvarné koncepce filmu. „Hodně fungují postavy dětí – Terezky a jejího kamaráda Šimona. Snažili jsme se na humor netlačit, ale přesto se ho tam trochu dostalo. Diváci se tedy nemusí bát, že by náš film byl depresivní.“

Zpětzpět

Bionaut Films, Dělnická 47, Praha 7, telefon: +420 222 967 358 fax +420 222 967 357, email: bionaut(at)bionaut.cz