Novinky

06. 07. 2009
MFF Karlovy Vary: rozhovor s Mariou Procházkovou a Martinem Štěpánkem
Dvojité interview s režisérkou Máriou Procházkovou a kameramanem Martinem Štěpánkem o filmu Kdopak by se vlka bál.

05. 07. 2009
Kdopak by se vlka bál v dnech Kritiků Variety
V sekci Dny kritiků Variety se v neděli poprvé na festivalu představuje film Marii Procházkové Kdopak by se vlka bál. Intimní příběh holčičky, která má ráda pohádku o Červené Karkulce a začne ji vidět i ve svém životě, si premiéru v českých kinech odbyl loni v prosinci, poté se představil na letšoním festivalu Berlinale. Kritici magazínu Variety ho nyní zařadili do kolekce 10 snímků, které podle nich představují to nejzajímavější ze současného evropského filmu.

06. 06. 2009
Kdopak by se vlka bál vítězem Zlínského festivalu
Na 49. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně získal film Kdopak by se vlka bál cenu Zlatý střevíček pro nejlepší hraný film pro děti.

26. 05. 2009
Vlk v prestižní sekci MFF Karlovy Vary Variety Critic's Choice
Kdopak by se vlka bál je jedním z deseti filmů zařazených do prestižního výběru časopisu Variety, uváděném na festivalu v Karlových Varech v sekci nazvané Variety Critic\'s Choice.

24. 04. 2009
Kdopak by se vlka bál vítězem Finále Plzeň
Kdopak by se vlka bál se stal vítězem 22. ročníku festivalu českých filmů Finále. Sošku Zlatého ledňáčka za nejlepší film mu udělila porota v čele se scenáristkou Milenou Jelinek za vynalézavý a přesvědčivý pohled do světa dítěte, které prožívá typické rodinné problémy dnešní doby.

19. 04. 2009
Hlasujte pro herce z filmu na Finale Plzeň!
Do 21.4. probíhá na stránkách festivalu Finále Plzeň divácké hlasování o nejlepší herecký výkon. V něm můžete vybírat i herce z filmu Kdopak by se vlka bál Dorotku Dědkovou, Jitku Čvančarovou, Pavla Řezníčka a Martina Hofmanna. Prosím dejte nám svůj hlas! Děkujeme.

Další novinkyDalší novinky

Konečně film o lásce, který mužete vidět s dětmi!

Byla jednou jedna malá holčička. Jmenovala se Terezka a měla moc ráda pohádku „O Červené Karkulce“. Žila spokojeně s maminkou a tatínkem, chodila do školky s kamarádem Šimonem a byla šťastná... Ale jak už to v pohádkách i v životě bývá, jednoho dne se cosi změnilo: Terezka neví proč se maminka najednou chová jinak. Neví, kdo je ten cizí pán a proč se doma mluví o Japonsku... Ví jen, že něco je špatně. Ptá se, ale dospělí mluví jinou (svojí) řečí. Jediný, kdo umí poradit, je kamarád Šimon a ten má jasno: maminka je vyměněná. Terezku tak čeká veliké dobrodružství. Složitá cesta za odhalením tajemství možná povede přes daleké země a potká i nebezpečného vlka...

Vizuálně originální film v hlavní roli s dětskou herečkou Dorotkou Dědkovou v sobě spojuje prvky rodiného filmu, dětského hororu a psychologického příběhu. Dále hrají Jitka Čvančarová, Pavel Řezníček, Jana Krausová, Matouš Kratina, Martin Hofmann, Marek Taclík, Marie Boková.

Berlinale - Generation

 

Berlinale TV spot

Kino trailer

Další videaDalší

Bionaut Films, Dělnická 47, Praha 7, telefon: +420 222 967 358 fax +420 222 967 357, email: bionaut(at)bionaut.cz