o filmu Ještě žiju...

Režiséři Pavel Göbl a Roman Švejda natočili nový celovečerní film "Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí". Scénář napsali podle úspěšné divadelní hry "Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou" společně s jejím autorem René Levínským.

"Film 'Ještě žiju…' je současná, přiměřeně suchá, lehce absurdní filmová tragikomedie o středně velkém českém nádraží v létě,"
říká producent filmu Jiří Konečný.

Postavami filmu jsou nádražáci, kteří řeší, nebo se spíš snaží, ve velmi humorné nadsázce, řešit své malé "vzájemnosti" na pozadí mizejícího genia loci místa, do něhož byli zasazeni.

"Film se snaží zobrazit skutečné lidi, ne z prstu vycucané, papírem šustící dramatické postavy,"
říká režisér Pavel Göbl.

Před kamerou se vedle známého Jaroslava Duška objeví herci Igor Chmela, Roman Slovák, Slovenka Petra Beoková a Polák Riszard Doliński a skvělí neherci Jiří Vymětal a Slovák Jozef Polievka.

René Levínský hru původně napsal pod pseudonymem Samuel Königgratz pro jeho domovský a velmi populární soubor "Nejhodnější medvídci" z Hradce Králové. Spolu s nimi a divadlem "Na tahu" ji nastudoval režisér Andrej Krob. Hra, kterou její autor označuje za antroplogickou frašku, byla mimo jiné nominována na cenu Alfreda Radoka za nejlepší současnou divadelní inscenaci. Hru uvádí nebo uváděla také pražské Divadlo v Dlouhé, Městské divadlo v Karlových Varech, Zlínské divadlo a další. Inscenace je velmi kladně příjmána diváky i odbornou kritikou.

"V kontextu světové dramatiky je hra považována za přelomovou. Jedná se o první tzv. 'reality play', tedy hru, která vznikla doslovným přepisem tajně získané audionahrávky,"
doplňuje informace Jiří Konečný.

Film vzniká ve společnosti Endorfilm v koprodukci s Českou televizí za podpory Státního fondu kinematografie.

Natáčení proběhlo od 26. dubna do 19. června 2005 v Žatci a do distribuce jej uvede společnost BontonFilm 5. ledna 2006.

Scénář: René Levínský, Roman Švejda, Pavel Göbl
Zvuk: Jiří Melcher
Hudba: Antonín Veselka
Střih: Tomáš Doruška
Architekt: David Bazika
Masky: Martin Blizniak
Kostýmy: Ladislava Koukalová
Dramaturg: Kristián Suda
Pomocná režisérka: Kateřina Oujezdská
Vedoucí produkce: Ludvík Mareček
Kamera: Jan Horáček
Režie:
Pavel Göbl, Roman Švejda
Producent: Jiří Konečný

Hrají: Jiří Vymětal, Igor Chmela, Petra Beoková, Jaroslav Dušek, Roman Slovák, Jan Turner, Patrik David, Ryszard Doliński, Jozef Polievka a další