IGOR CHMELA, Aleš Podzimek

IGOR CHMELA, Aleš Podzimek

Koho ve filmu hrajete?


Hraju postavu Aleše Podzimka, který je povoláním výpravčí na nádraží Žatec Západ a který ne zcela z vlastního přičinění udržuje milostný vztah s třemi ženami a je nucen se rozhodnout pro jednu z nich. Nakonec se pro jednu z nich rozhodne. A tím se v tomto filmu stává nositelem lásky. Protože se skutečně zamiluje.

Jak jste se k té roli dostal?

Přes casting. Tam mě představili s režisérem Pavlem Göblem, který na mě zprvu působil dost nedůvěryhodně, ale pak z jistých důvodů, které nemůžu úplně objasnit, si získal mé sympatie. Přečetl jsem si scénář, který je fakt úžasný. Výborně napsaný.

Jaký máte pocit z natáčení?

Výborný. Měl jsem strach, je to můj první celovečerní film. Teď po natáčení musím říct, že jsem naprosto spokojený. I přesto, že se některé věci měnili, občas to byla taková "kaskadérština", protože jednou sluníčko svítí a pak přijde mrak a musí se čekat anebo se musí něco měnit ve scénáři, ale mně se to líbí, že právě na médiu jako je film se zachycuje i něco co vzniká zrovna v tu chvíli. Během natáčení vážně onemocněl jeden z herců a musel být nahrazen. Pavel Göbl zareagoval úžasně pohotově. V noci našel jednoho herce-neherce na hlavním nádraží v Žatci a ten s námi druhý den natočil jednu scénu, která doufám ve filmu zůstane.

Ve filmu se kombinují úplní neherci s filmovými herci a divadelními jako jste Vy. Jak to podle Vás funguje?

Nedokážu to posoudit. Párkrát jsem se šel trošku s ostychem a s obavou na sebe podívat na "KOPR" (kontrolní projekce). Podle mě to nijak trčet nebude, že někdo je herec a někdo neherec. Já se herectvím sice živím, ale nevidím žádnou překážku v tom, proč by nemohl hrát ve filmu někdo, kdo se tím neživí. Naopak může být přirozenější než herec, který se tím živí.

Vy už jste předtím v nějakém filmu hrál?

Hrál jsem v jedné scéně filmu Davida Ondříčka Jedna ruka netleská, ale scéna byla z filmu vystřižena, ale zůstala na DVD v bonusech.

Jaký máte vztah k vlakům a k nádražím?

Pro mě je ten film taková nostalgická záležitost, protože jsem vystudoval železniční průmyslovku a dva roky jsem na dráze pracoval. Nádraží je krásné místo a má, jak se taky v tom filmu říká má své genius loci. Pro mě nádraží a hřbitovy jsou krásná místa. Na nádraží můžete potkat úplně každého, bezdomovce i bankéře.

O čem je pro vás tenhle film?

V souvislosti s mou postavou je o lásce. Ale myslím, že je o lásce i obecně, protože ta má spoustu podob. Myslím tím, že pohladí po duši. Je o lásce, humoru, o životě vůbec. Myslím, že to někde zmiňoval René Levinsky, že je to taková antropologická studie, řečeno v nadsázce.