PETRA BEOKOVÁ, Esmeralda Tothová

PETRA BEOKOVÁ, Esmeralda Tothová

Koho hrajete ve filmu?


Ve filmu hraji romské děvče, Esmeraldu Tothovou. Když jí byly čtyři roky, tak její maminka utekla od táty a zůstala žít jenom s tátou. Je to svým způsobem hrozně citlivé děvče, které, které v podstatě baví úplně všechno…(smích), je taková šťastná ze života, ale přitom některé věci bere ještě hrozně citlivě, zbytečně, myslím.

Jaká byla nejzajímavější scéna, kterou jste točili?

Pro mě asi nejzajímavější scéna byla - po svatbě Franty Bláhy s Gábinou, kde se můj táta, který nikdy nepije, opil a to tak fest, až se poblil a já jsem to musela vytírat a našla na tom záchodě mrtvolu Petra Dvořáka..

To je tvoje první natáčení?

Celovečerního filmu ano.

A už si točila něco předtím?

Dělala jsem předtím jednu inscenaci právě s Pavlem Göblem. která se jmenovala Balíci, a měla v květnu premiéru v České televizi.

Jak ses dostala k tomuhle filmu?

Takovým zvláštním způsobem. Pavel Göbl mi volal možná dva týdny před začátkem natáčení, že hledají romské děvče a nemůžou ho najít a jestli bych nepřišla na kamerový zkoušky. Tak jsem přijela na zkoušku a tam mi řekli, že to není zkouška, že už je to kostýmová zkouška že už se rozhodli. Takže jsem do toho spadla, ani nevím jak.

O čem je ten film pro tebe osobně?

O lidském životě a o detailech, které si možná člověk ani neuvědomuje, ale jsou…a v podstatě žít se musí pořád. I když se stanou věci, které se stanou. Člověk by měl nějak nabrat sílu dál a žít.