7. Fresh Film Fest

Fresh Film Fest, mezinárodní filmový festival se přesouvá do Prahy!

Letošní sedmý ročník Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Fest bude mít poprvé ve své historii spojovací téma v dramaturgii. Bude jím základní prvek každého příběhu - hrdina. Jako příklad v programu festivalu může sloužit celovečerní debut Defendor v hlavní roli s Woody Harrelsonem, který prochází proměnou z obyčejného muže v superhrdinu. Festival, který nabídne více než 200 filmů, bude probíhat od 25. do 29. srpna na šesti festivalových místech poprvé v Praze. V mezinárodních porotách zasednou například režisér a scenárista Christoffer Boe, oceněný na festivalu v Cannes, režisérka Michaela Pavlátová nebo herečka Martha Issová. Úplnou novinkou je porota složená ze spisovatelů. Tzv. filmovou Lekci letos udělí režisér Petr Zelenka.

Více na www.freshfilmfest.net

Novinky

7. Fresh Film Fest zná své vítěze!

7. Fresh Film Fest zná své vítěze!

29. 8. 2010

Po 19 hodině byly dnes večer na Nové scéně Národního divadla v centru Prahy slavnostně vyhlášeny letošní vítězné filmy sedmého ročníku Mezinárodního festivalu debutů a studentských filmů Fresh Film Festu.

Vítěz soutěže Fresh Generation: Neposkvrněné početí malého čudly

Vítěz Hlavní soutěže studentských filmů: Bez dechu

Vítěz soutěže Theatre Optique: Divoký 

Vítěz soutěže Fresh Czech: Roma Boys – Příběh lásky

Více na www.freshfilmfest.net

A máme tady sobotu! Na co vás dneska zveme?

A máme tady sobotu! Na co vás dneska zveme?

28. 8. 2010

Do souboje se kromě hrdinů snímku Dereka Kwoka a Clementa Chenga dostanou také večerní želízka scén v divadle Ponec a kinu Aero, kdy se proti sobě postaví dvě naprosto odlišené látky. Aero od 19 hodin promítá válečný dokument Restrepo, který totálně popírá veškeré hlazení ostrých hran afghánské války, Ponec o hodinu a půl nasazuje Darkplace Gartha Marenghiho

Více na www.freshfilmfest.net

Filmový tip na třetí den + rozhovor s tvůrcem

Filmový tip na třetí den + rozhovor s tvůrcem

27. 8. 2010

Čtyři krátkometrážní filmy britského režiséra Daniela Mulloye vám nabídneme dnes 27.8. v Kině Světozor od 21.45. Porotce hlavní soutěže 7FFF bude přítomen na projekci a filmy vám sám uvede.

Více na www.freshfilmfest.net

Druhý festivalový den, co vás dneska čeká?

Druhý festivalový den, co vás dneska čeká?

26. 8. 2010

Dnešek patří Christofferovi Boemu. Pod širým nebem se budou promítat: Kdo chce zabít Jessii? a Dvojka. V kině Světozor dnes probíhá dvoudenní workshop pro veřejnost „2 zastavení s čerstvým filmem“ a večer můžete zajít na koncert České televize JI a Mother Ducks do Paláce Akropolis. Připomínáme, že vstup na filmy, workshop i koncert s akreditací zdarma.

Více na www.freshfilmfest.net

první | předchozí | 1 2 3 4 | další | poslední (4)