TV program Osobní program  
 

Gipsy.cz odletěli na Eurosong odhodlaní

Skupina Gipsy.cz, která bude Českou republiku reprezentovat na letošní mezinárodní písničkové soutěži Eurovosion Song Contest, odletěla v sobotu ráno do Moskvy. Již v neděli absolvuje v ruské metropoli, dějišti soutěžního ročníku, první zkoušku. S písničkou Aven Romale, kterou zpívá v angličtině a romštině, se nejprve představí 12. května v prvním semifinále. Mezi osmnácti účinkujícími vystoupí jako druhá. „Pokud mám dobré informace, před semifinálovým kolem nás čekají tři generálky a jedna technická zvuková zkouška. Máme také zařízený pronájem tělocvičny, v níž budeme připravovat choreografii. Myslím si, že na prohlídku Moskvy nebudeme mít moc času,“ řekl Právu v sobotu těsně před odletem zpěvák Radoslav Banga. „Naše choraografie pro kapelu složitá není, ale pro Radka bude náročná, protože to bude muset navíc uzpívat. Osobně mám pocit, že pohybových kreací bude mít v písničce poměrně dost. Jak jsem sledoval na internetu přípravu jiných kapel, nemají chopreografii až tak pohybově zákeřnou jako my,“ doplňuje kytarista Vojtěch Lavička.

Silná konkurence
Ze soupeřů poté, co několik jejich klipů již zhlédl, obavy nemá. „Muzika je srovnatelná, z toho strach nemám. Fakt ale je, že naši soupeři jsou většinou velmi sebevědomí na pódiu,“ dodává.
Podle dosavadních poznatků se členům Gipsy.cz jeví být velmi silní Rusové, které bude reprezentovat Ukrajinka Anastasya Prikhodko s písní Mamo, dále Azerbajdžánci Aysel a Arash s písní Always i Švédka Malena Ernmanová se skladbou La Voix. První semifinále se v Olympic Indoor Areně v Moskvě uskuteční 12. května, druhé o dva dny později a finále 16. května. Z každého semifinále postoupí devět nejlepších podle hlasování evropských televizních diváků. Do finále jsou přímo nasazeni francouzská zpěvačka Patricia Kaasová, Ruska Anastasya Prikhodko, Němci Alex Swings Oscar Sings!, Jade Ewen z Anglie a Soraya Arnelas ze Španělska. Klání bude v přímém přenosu vysílat Česká televize.

novinky.cz, Jaroslav Špulák | 02. 05. 2009 |

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek