TV program Osobní program  
 

Budeme lepší než Kabáti a Kerndlová

Gipsy.cz na Eurovision Song Contest

PRAHA - Česká skupina Gipsy.cz odletěla včera ráno do Moskvy na Eurovision Song contest. Cíl mají jasný: postoupit do finále. Kapelu čeká s písní Aven Romale, což v překladu znamená „Rome, vpřed“ 12. května semifinálové kolo soutěže dříve známé jako Velká cena Eurovize, odkud by chtěli postoupit do finále konaného o čtyři dny později. Vůbec poprvé si Gipsy.cz pro své vystoupení připravili náročnou choreografii. „Bude to o kostýmech a velké show, protože o tom tahle soutěž je,“ řekl lídr kapely Radoslav „Gipsy“ Banga. Dodal, že kvůli náročné show stráví ještě nnoho času v tělocvičně Českého domu v Moskvě, proto odlétá skupina s několikadenním předstihem.
O výběru písně pro moskevské semifinále rozhodli diváci České televize v SMS hlasování. „Věřím, že postoupíme do finále a budeme úspěšnější než Kabáti nebo Tereza Kerndlová, což by nemělo být tak těžké,“ podotkl s úsměvem spolutvůrce projektu Gipsy. cz Vojta Lavička. Soutěže v Moskvě se letos zúčastní 43 zemí. Semifinálová kola se uskuteční 12. května a 14. května. Finále vysílané ČT se koná 16. května.

Aha! neděle, (ren, ČTK) | 03. 05. 2009 |

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek