TV program Osobní program  
 

Gipsy: před soutěží do tělocvičny

Česká kapela chce na Eurosongu v Moskvě uspět s velkou show. S cílem postoupit do finále a vyhrát soutěž Evropské vysílací unie (EBU) s názvem Eurovision Song Contest odletěla v sobotu do Moskvy skupina Gipsy.cz. Kapelu čeká s písní Aven Romale (Rome, vpřed) 12. května semifinálové kolo soutěže dříve známé jako Velká cena Eurovize, odkud by chtěli postoupit do finále konaného o čtyři dny později. Vůbec poprvé si Gipsy.cz pro své vystoupení připravili náročnou choreografii. „Bude to o kostýmech a velké show, protože o tom tahle soutěž je,“ řekl lídr kapely Radoslav „Gipsy“ Banga. Dodal, že kvůli náročné show stráví ještě mnoho času v tělocvičně Českého domu v Moskvě, proto odlétá skupina s několikadenním předstihem.
O výběru písně pro moskevské semifinále rozhodli diváci České televize v SMS hlasování. „Věřím, že postoupíme do finále a budeme úspěšnější než Kabáti nebo Tereza Kerndlová, což by nemělo být tak těžké,“ podotkl s úsměvem spolutvůrce projektu Gipsy.cz Vojta Lavička. Naráží tak na neumělé výkony předchozích českých reprezentantů. Pro kapelu je to druhá cesta do bývalého Sovětského svazu. Loni vystoupila před 20 tisíci diváky na festivalu v ukrajinském Kyjevě. Skupinu, která loni nepostoupila z národního kola Eurosongu, nominovala na letošní ročník přímo Česká televize. To kritizovali členové nacionalistické Národní strany s tím, že o nominaci rozhodl etnický původ kapely. Banga nedávno uvedl, že po nominaci do soutěže obdržel výhrůžná psaní. Tvorba Gipsy.cz má podle něho mezinárodní charakter. Svědčí o tom i skutečnost, že loňské album Reprezent uspělo u recenzentů britského časopisu Songlines. Prestižní magazín zařadil desku do seznamu Top of World Album.

Hospodářské noviny, ČTK | 04. 05. 2009 |

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek