TV program Osobní program  
 

Gipsy.cz: Eurosong je občas spíš šaškárna

Česká televize v pondělí v Praze oficiálně představila svého kandidáta do soutěže Eurosong, skupinu Gipsy.cz. "Je to občas spíše šaškárna," připustil na otázku Novinek, jak vidí úroveň soutěžících, rapper Gipsy. "My budeme dělat šašky taky, nás to baví, ale nebudeme dělat jen šašky," říká Gipsy. Jejich šance na vítězství v mezinárodním finále hodnotí jako dobré. "Slibujeme, že z Moskvy něco přivezeme, i když nevyhrajeme," vtipkuje kapela. Česká televize se rozhodla letos nevypisovat národní kolo, jehož dřívější vítězové ve finále nikdy neuspěli, a oslovila přímo skupinu Gipsy.cz, protože ta měla už dříve velkou podporu u diváků. Jak rapper Gipsy dodává, měl na přípravu jen tři dny: "Líp se mi tvoří pod tlakem... dokud máme čas, tak z nás moc nevymačkáte." Dvě písničky, které televizi nabídl, prý nejsou žádné zbytky z minulé desky, ale zbrusu nové kousky připravované na budoucí CD. To chtějí Gipsy.cz pilovat hodně dlouho. Česká televize chce divákům nabízet obě písně a ti pak rozhodnou, která z nich zazní na finále Eurosongu. Hlasování proběhne formou SMS od 1. do 14. března 2009 a vítězná písnička bude živě předvedena na vyhlášení cen akademie populární hudby 21. března na stanici ČT od 20.00. Finále soutěže Eurosong 2009 v Moskvě se zúčastní zástupci 43 zemí včetně Česka a Slovenska. Semifinále bude ČT1 vysílat 12. května od 21.00, finále 16. května ve stejném čase.

novinky.cz | 16. 02. 2009 |

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek