TV program Osobní program  
 

Lidé rozhodnou, jakou píseň Gipsy.cz zahrají na Eurosongu

Diváci České televize (ČT) budou mít možnost vybrat píseň, se kterou se skupina Gipsy.cz zúčastní písňové soutěže Evropské vysílací unie (EBU) s názvem Eurovision Song Contest. ČT představí během televizní kampaně skladby Aven Romale a Do You Really Wanna Die Like That?. Na divácích pak bude, aby hlasováním prostřednictvím sms rozhodli, která skladba zazní v moskevském semifinále soutěže, dříve známé jako Velká cena Eurovize. Novinářům to dnes sdělili zástupci České televize."Jedná se o nové skladby natočené speciálně pro tuto příležitost, které se objeví na našem chystaném albu," uvedl lídr kapely Radoslav "Gipsy" Banga. Skupinu, která loni nepostoupila z národního kola Eurosongu s písní Benga Beating, nominovala na letošní ročník přímo ČT. Hlasování o skladbě se uskuteční od 1. do 14. března. Vybraná píseň zazní v televizi 21. března při vyhlášení cen Akademie populární hudby."Bude to legrace, jedeme do Moskvy s tím, že nechceme být moc vážní, a věřím, že vyhrajeme," řekl ČTK Banga. Tvorba Gipsy.cz má podle něj mezinárodní charakter.

ceska-media.cz | 16. 02. 2009 | ČTK, Roman Jireš , mka, mai

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek