TV program Osobní program  
 

Gipsy.cz představili písně pro Eurosong

Radoslav Banga a Vojtěch Lavička ze skupiny Gipsy.cz včera představili dvě skladby pro mezinárodní hudební soutěž Eurovision Song Contest. Posluchači by měli v době od 1. do 14. března esemeskovým hlasováním rozhodnout o tom, kterou z nich v květnu v Moskvě kapela zazpívá. Vybrat mohou z písní Aven Romale a Do You Really Wanna Die Like That? „Jsou to nové skladby, které jsme psali pro Eurosong,“ řekl Právu zpěvák Banga. „Nejsou to žádné šuplíkovky, složili jsme je s tím, že bychom je pak rádi zařadili na naši novou desku. Její vydání je ale zatím ve hvězdách.“ Skupinu Gipsy.cz nominovala Česká televize na Eurovision Song Contest 2009 přímo. Rozhodla se využít práva nevypisovat národní kolo. „Dostali jsme nabídku, abychom Česko reprezentovali, a neodmítli jsme ji. V žádném případě jsme o to ale neusilovali nějakým přemlouváním nebo podbízením se,“ vysvětlil Banga. Gipsy.cz se zúčastnili už předešlých dvou národních kol. Nikdy v hlasování diváků nepostoupili, ale podle Ladislava Štichy, mluvčího České televize, měli v součtu hlasů z obou let největší diváckou podporu.Foto popis| Radoslav Banga a Vojtěch Lavička při včerejší tiskové konferenci.

Právo | 17. 02. 2009 | Jaroslav Špulák

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek