TV program Osobní program  
 

Gipsy.cz na Eurosongu: Vyhrajeme

Praha - Na předávání cen Anděl v premiéře zazní nová písnička od Gipsy.cz, která letos bude reprezentovat Českou republiku na Eurosongu v Moskvě. Česká televize totiž zrušila národní výběrové kolo a romského rapera s jeho kapelou nominovala přímo. „Dali jsme jim šanci, protože už dvakrát stáli těsně pod stupínkem vítězů,“ zdůvodnil výběr mluvčí České televize Ladislav Šticha. Hlasy o pozitivní diskriminaci, které se objevily na internetu, se kapela nenechala rozhodit. „Na internetu je spousta debilit,“ komentoval to houslista Vojtěch Lavička. „Koho jinýho tam poslat než kapelu, která z těch domácích hraje v současnosti nejvíc ve světě,“ dodává s poukazem na plánované turné a zahraniční úspěchy desky Reprezent. Zda kývnout na nabídku účasti, se Gipsy.cz dlouho nerozmýšleli, přestože podmínkou bylo složit novou písničku během tří dnů. „Naštěstí jsme už měli hotové demáče, takže jsme to stihli,“ směje se Gipsy. O tom, která písnička bude nakonec v Moskvě reprezentovat, rozhodnou esemeskami diváci České televize. Ta hlasování odstartuje na začátku příštího měsíce a až do 14. března bude možné vybírat mezi dvěma kandidáty. Vítězný song následně zazní na předávání Andělů.„Ale to ještě nebude v plné parádě. Do Moskvy si nachystáme choreografii, kostýmy a celé pódium,“ plánují Gipsy.cz své vystoupení v semifinálovém kole, které proběhne 12. května a v přímém přenosu ho nabídne ČT1. V soutěži mají jediný cíl: vítězství. „U nás je to vždycky extrémní. Buď pohoříme už v prvním kole, nebo to bude úspěch,“ soudí Gipsy. „Romové zatím Českou republiku krom boxu či karate nezastupovali,“ vysvětluje Lavička, proč berou Eurosong jako velkou výzvu. „Chceme, aby se rovnicí pro Česko stalo pivo, Jágr, Hašek a Gipsy.cz,“ doplňuje ho raper Gipsy.a

Mladá fronta DNES | 17. 02. 2009 | vdr

zpět 

 

Novinky

18. 05. '09 - Vítězem ESC 2009 se stalo Norsko!

Vítězem letošního ročníku Eurovision Song Contest v Moskvě se stal Alexander Rybakov. Původem Bělorus, který soutěžil za Norsko se songem Fairytale. Další umístění si můžete přečíst ve finálovém žebříčku.
více

15. 05. '09 - Finále!

Ve čtvrtečním semifinále rozhodli diváci o zbývajících deseti volných místech ve finále. Znamená to, že nyní máme všech 25 finalistů, kteří vystoupí tuto sobotu od 21:00 opět v Moskvě. Vy můžete opět rozhodovat o svých favoritech a posílat jim hlasy.
více

12. 05. '09 - Jak správně hlasovat

Přes 100 miliónů diváků bude rozhodovat o tom, která píseň se stane vítězem ESC 2009. I vy můžete být mezi nimi!
více

11. 05. '09 - Semifinále ESC již zítra, možná nám můžete pomoci ;-)

Týden příprav a mediálního kolotoče v Moskvě je za námi, dnes již dvě ostré zkoušky a zítra jdeme do semifinále. Abychom postoupili do finále nám můžete pomoci i Vy, i když přímo hlasovat nemůžete. Nemáte přátele nebo známé v některé z "našich" semifinálových zemí?
více

07. 05. '09 - Chaty

Ptejte se už teď našich hostů na chatu!
více

archiv zpráv

Vysílání:

Eurovision Song Contest 2009
sobota 16. 5. 2009 ve 21:00 na ČT1

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 195 minut
Rok výroby: 2009
L

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 675

 
Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek