TV program Osobní program  
 

Rozhovor s Ivou Frühlingovou

Iva Frühlingová Můžete se několika větami představit?

V šestnácti letech jsem byla členkou kapely Turn Over v Paříži.
V devatenácti letech jsem podepsala smlouvu s francouzskou společností Virgin. O čtyři roky později jsem vydala desku Litvínov. V témže roce jsem zpívala duet s hvězdným Jean Luisem Aubertem v magické Olympii v Paříži. Také jsem byla předskokanem rockové francouzské hvězdičky Raphaela rovněž v Olympii. V sále La Cigale jsem zpívala před vystoupením francouzského miláčka Benjamina Bioleho. O rok později jsem vyhrála cenu Talent roku v celoplošném francouzském radiu France Bleu a hostovala na desce Negativ od Benjamina Bioleho. V roce 2004 jsem vydala desku Litvínov také v České republice a dostala za ni Zlatou a Platinovou desku. V roce 2005 jsem byla nominována v kategorii Objev roku v anketě Český slavík. O rok později jsem byla nominována na Zpěvačku roku při vyhlašování výročních cen Akademie populární hudby Anděl Allianz. V prosinci 2006 jsem získala titul Skokan roku v anketě Český slavík a v březnu 2007 jsem se umístila na 2. místě v kategorii Zpěvačka roku v anketě Žebřík.

Myslíte, že v divácké soutěži vyhrává spíš show, rytmus, nebo melodie?
Bohužel mám pocit, že je to spíše o show, ale byla bych osobně radši, kdyby nad show vyhrála hudba a texty.

Na jeviště si můžete přivést pět partnerů. Už jste si je vybrala?
Mými partnery na pódiu jsou vždy kluci z mé kapely. Nebude tomu jinak ani teď. Je však možné, že přizvu nějaké vokalistky.

Budete zpívat česky, anglicky nebo jinak?
Francouzsky.

Hazardujete v životě, nebo jste spíše opatrná?
Nemůžu říct, že přímo hazarduji, ale už se mi stalo, že jsem hodně zariskovala. Asi záleží na situaci.

Baví vás soutěžit?
Nejsem soutěživý tip a této soutěže se neúčastním proto, že by mě bavilo soutěžit, protože to spíš vnímám jako možnost představit svou tvorbu lidem, ke kterým by se jinak má hudba nedostala.

Jak vidíte své šance?
To souvisí s předchozí odpovědí. Neúčastním se proto, abych zvítězila, a proto to ani nečekám.

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1250