TV program Osobní program  
 

Toxique

Toxique

Klára Vytisková: vocal
Patrik Hlavenka: guitars
Viliam Bereš: keyboards
Jan Lstibůrek: bass
Roman Vícha: drums

Chcete vědět, co se stane, když hodíte do zkumavky výjimečný hlas, radost z muziky, hudební perfekcionismus, pohledné děvče a čtyři na muzicírování notoricky závislá individua? Těžko říci. Ale možná pomůže, když si pro odpověď zajdete na koncert Toxique nebo si poslechnete jejich první autorské CD album, které vyjde v únoru 2008, a jehož křest proběhne v jednom z nejznámějších hudebních pořadů v České republice Noc s Andělem 9. 2. 2008 a také 12. 2. 2008 v Lucerna Music Baru.

Skladby Toxique jdou napříč hudebními žánry. Jejich hudba se pohybuje na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky, jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko, Morcheeba.

Kapela úspěšně koncertuje po celé České republice. Za rok 2007 jsou v anketě RGM Hudební ceny televize Óčko nominováni do kategorie Objev roku.

V národním kole bude skupina Toxique vystupovat s písní „Two Sides“.

 

rozhovor

www.toxique.cz

 

Vysílání:

Eurosong 2008
sobota 5. 7. 2008 ve 21:25 na ČT2

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
Nastavit připomenutí Přidat do Osobního programu

Stopáž: 52 minut
Rok výroby: 2008
PST

Novinky

25. 05. '08

Vítězem letošní Eurovision Song Contest je Dima Bilan s písní Believe! Eurovize se tak v příštím roce přesune do Ruska. Gratulujeme!

23. 05. '08

Druhé semifinále již proběhlo a pro nás bohužel ne příliš dobře. Tereza Kerndlová s písní Have Some Fun se do finále neprobojovala. Přesto předvedla velkou show a vy se těšte na finále!

21. 05. '08

Máme za sebou první semifinále a vidět vše z Bělehradské arény byl opravdu zážitek. Do finále se z devatenácti zemí probojovalo těchto deset zemí : Řecko, Finsko, Izrael, Rumunsko, Bosna a Hercegovina, Arménie, Azerbajdžán, Polsko, Norsko a Rusko. Počkejme si na čtvrtek jak vše dopadne v našem semifinálovém kole! Diváci ČT již v tomto kole mohou hlasovat, samozřejmě platí pravidlo, že hlasování pro vlastní zemi je nemožné.

archiv zpráv

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 1250